Як вибрати ноутбук для студента? Рейтинг кращих моделей за доступною ціною
Сучасний студент може обійтися без книг та зошитів, однак без власного гаджета — ні. Мова про ноутбук, що є просто невід’ємним в процесі навчання, як на лекціях так і вдома. Купити ноутбук за доступною ціною і щоб він відповідав усім актуальним характеристикам — дуже складно. Доводиться моніторити десятки форумів, зважувати всі плюси та мінуси, аби не прогадати вклавши кошти не в ту річ. Як варіант, можна розглянути вживані моделі, які пропонують інтернет-магазини з продажу б/у ноутбуків на кшталт Re:Shop. Асортимент досить достойний, і якщо правильно підібрати пристрій, він прослужить не гірше нового. А от на які моделі слід звертати увагу студентам, розповідаємо.
ТОП-5 ноутбуків, що найкраще підійдуть студентам
Не варто забувати, що спеціальності бувають різні, і якщо на філологічному факультеті підійде девайс, що добре справляється з базовими потребами студента, то майбутньому дизайнеру або програмісту може знадобитися потужніша модель. В рейтингу зібрано п’ять дещо різних за характеристикою ноутбуків, що підходять для багатьох напрямів навчання.

Даний бренд взагалі користується великою популярністю, адже підпадає під сегмент бюджетних моделей, однак з хорошими характеристиками. Серед ключових переваг — якісний екран. Студенти інколи проводять дуже багато часу перед екраном, очі втомлюються і це потрібно попередити. Зручна, доволі тиха клавіатура. Цей нюанс має значення, особливо якщо мова про друк у спільній аудиторії, де гучне стукання клавіш явно нікому не подобається. Потужний процесор, дискретна відеокарта, достатньо пам’яті і продуктивна батарея. Все, що потрібно.

Цей ноутбук також славиться оптимальним поєднанням ціни та якості. Щоправда, екран тут трішки слабший ніж у попередній моделі. Зате виграє продуктивність та автономність. Тачпад і клавіатура дуже зручні в роботі.

Відмінний варіант для економістів, майбутніх бухгалтерів та інших спеціальностей, що стикатимуться в роботі з всякими програмами на кшталт 1С. Ця модель має достатньо оперативної пам’яті, аби жодна програма не зависала. Хороший екран, процесор, та надійна ОС Windows.

Цей ноутбук варто обрати за його потужний акумулятор. Як часто в аудиторіях не вистачає розеток? А з цим девайсом проблем з тривалим зарядом не виникне. Ще одним плюсом є невеликі габарити та вага. Погодьтеся, це важливий фактор, якщо лептоп потрібно постійно носити з собою.

Доволі бюджетна модель, що вирізняється високою швидкістю роботи, оптимальним обсягом пам’яті, та хорошою продуктивністю. Відмінний вибір для тих, хто хоче зекономити і в той же час придбати девайс, що прослужить тривалий період.
Бюджет всіх цих моделей, може сягати 5000 — 6000 тисяч, якщо розглядати вживані варіанти.
Додаткові нюанси, котрі слід враховувати
Якщо із вищезгаданого переліку нічого не підійшло, або є на думці якісь інші марки, в будь-якому випадку, завжди слід орієнтуватися на наступне:
- Вага. Можна обрати між звичайними ноутбуками та ультрабуками, однак вага пристрою має бути невеликою. Це в першу чергу ваш власний комфорт.
- Розмір. Ідентична ситуація й з розміром. Оптимально для студента це 14-15 дюймів.
- Акумулятор. Важливо мати змогу працювати з девайсом будь-де не хвилюючись, що в момент проведення важливої презентації, пристрій відключиться.
Ці три параметри це перше на що треба орієнтуватися. Всі інші характеристики можна міксувати на власний розсуд.