Медіа ресурс селища Маневичі

Як у Гораймівській сільській раді зі сміттям борються

Після обрання на посаду голови Гораймівської сільської ради, Неля Борсук не знала за що братись, адже перелік обов’язків очільника громади доволі великий. Серед проблем, що потребували вирішення, – і впорядкування сміттєзвалищ, тож очільник громади взялась наводити лад із сміттям, – пише районна газета “Нова доба”.

Побувавши нещодавно у с. Гораймівка, у розмові із сільським головою Нелею Борсук не міг не зачепити болючої для багатьох громад теми вивозу та захоронення твердих побутових відходів, адже донедавна і тут з цим були певні проблеми.

– До обов’язків голови Гораймівської сільської ради я приступила в листопаді 2015 року, – розповідає очільник громади. – Звісно, що взимку проблем зі сміттям не було видно, а очевидними вони для мене стали у березні наступного року. Під час візиту на територію сільської ради рейдової групи на чолі із інспектором державної екологічної інспекції у Волинській області Володимиром Ольховіком довелось добряче почервоніти, побувавши на місцевому сміттєзвалищі. Це були гори сміття, хаотично розкидані по значній території (на знімку 2016 року внизу). Коли мене запитали, що я планую із цим робити, то я просто знизала плечима і, відверто кажучи, не знала з чого починати.

Проте той, хто хоче щось змінити, буде шукати як це зробити. У той час лісівники прокладали лісову дорогу від с. Холоневичі Ківерцівського району до Гораймівки, використовуючи потужний бульдозер. Гораймівські лісівники підказали Нелі Миколаївні залучити цю техніку, що і було зроблено. Окрім цього, винайняли приватного трактора, який викопав рів. Тож спільними зусиллями вдалось прибрати територію в урочищі «Лисуха», і на сьогодні на тому місці люди вирощують малину.

Очільник громади продовжила співпрацю із екологом Володимиром Ольховіком, спільно визначились із найоптимальнішим місцем площею 2 га для сміттєзвалища в урочищі «Біля Параски». Ще один полігон для твердих побутових відходів розмістився в урочищі «Хотомщина», де залишилися колишні колгоспні силосні ями.

Проте, аби навезти остаточний лад у питанні вивозу сміття, сільському голові, працівникам сільської ради та місцевими пожежним доводилось переконувати гораймівців у необхідності вивозу сміття саме у визначені місця. А у час масового вивозу перед Пасхою вони здійснювали щоденний нагляд за цим процесом.

– Нині люди почали мене розуміти і намагаються вивозити сміття на одне із сміттєзвалищ, – продовжує моя співрозмовниця. – Вже немає такого, що скидають непотріб по полях чи дорогах. Окрім цього, кожного року беремо в оренду трактор чи бульдозер – підгортаємо сміття та впорядковуємо самі сміттєзвалища.

Силами сільської ради в центрі Гораймівки біля автобусної зупинки також було встановлено три дерев’яні смітники. Тож тепер люди привчаються кидати сміття туди. Щодо роздільного збору сміття, то Гораймівська сільська рада отримала із районного бюджету 15 тис. грн для придбання матеріалів та спорудження двох майданчиків для роздільного збору сміття у селах Гораймівка та Майдан-Липненський. Оскільки найбільш масовий рух людей у Гораймівці відбувається в центрі села, де розміщені магазини і по середах діє ринок, то, порадившись, вирішили там встановити майданчик.

– Все робили власними силами: зварювальні роботи безоплатно виконав Олександр Рабович, до інших залучались Руслан Северенюк, Роман Борсук, шкільні кочегари, пожежні. У Майдані-Липненському все було ще простіше, люди самі зголосились провести будівельні роботи, – зазначає Неля Миколаївна.

Але завжди, що б не робилося, є і будуть незадоволені. Так сталося і в Гораймівці, а своє невдоволення через «встановлення майданчика для показухи в центрі села» у мережі Фейсбук навіть висловили голові РДА Андрію Линдюку. Проте після цього сельчани, які зареєстровані у Фейсбуці, у мережі та в телефонному режимі почали ставати на підтримку сільського голови. Зауваживши, що пристрасті розгортаються, працівники сільської ради створили у Вайбері групу Гораймівської сільської ради та провели опитування людей. Більшість висловлювали підтримку сільському голові та правильності її дій. Серед них медики, вчителі, навіть пресвітер і священик. Обговорення розміщення майданчика тривало цілий день і продовжувалося до першої години ночі.

Поглянув на новий майданчик (фото вгорі) і я та був приємно вражений, бо він із висадженими поруч квітами досить естетично вписується в місцевий пейзаж. Біля нього чисто, і, що найголовніше, місцеві туди зносять посортоване сміття: скло, пластик та пет-пляшки. Неля Борсук зауважила, що вже замовлено і третій контейнер для паперу, оскільки його чимало залишається після ринку.

По-хорошому здивувало мене і те, що після проведення ринку щосереди усі працівники сільської ради на чолі із сільським головою виходять прибирати територію центру села. Їм допомагають продавці магазинів, які розташовані в центрі.

На завершення розмови Неля Борсук зауважила, що в Гораймівці для покращення ситуації із роздільним збором відходів потрібно встановити ще чотири подібних майданчики в різних частинах села, над чим зараз вона і працює. А на рахунок вивозу вторинної сировини, то підприємець, який цим займається, запевнив голову, що проблем не буде.

Сергій ГУСЕНКО

Фото автора.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 43 хв.

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 692Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: