Медіа ресурс селища Маневичі

ВОНА НЕ ВИЗНАЄ ЙОГО

«Я ніколи не визнаю легітимність перемоги Януковича з такими виборами», – заявила Юлія Тимошенко своїм соратникам. Учора БЮТ передав до Центральної виборчої комісії документи з вимогою про перерахунок голосів більш як на 900 виборчих дільницях.
Василь УЛІЦЬКИЙ

Юлія Тимошенко мовчить з дня виборів. Вона відмінила прес-конференції і перенесла учорашнє засідання Кабміну. Хтось пояснює її мовчання психологічною травмою після виборів, а хтось впевнений, що насправді вона активно готується до продовження боротьби. А що така буде, стало зрозуміло вже пізно ввечері у понеділок, коли, за джерелами «Української правди», в колі своїх соратників Юлія Тимошенко заявила: «Я ніколи не визнаю легітимність перемоги Януковича з такими виборами». Вона переконана, що Віктор Янукович здобув перемогу незаконно.
Бютівець Олег Ляшко каже, що на користь лідера регіоналів було сфальсифіковано півтора мільйона голосів. За словами ще одного народного депутата від БЮТ Сергія Власенка, вони вимагатимуть перерахунку голосів на всіх виборчих дільницях Донецької та Луганської областей і Криму. За його словами, БЮТ оцінює фальсифікацію голосів на користь Януковича в 10-12%.
Уже на цей момент є юридично доведені факти фальсифікації на семи виборчих дільницях Криму, повідомив перший віце-прем’єр Олександр Турчинов. Перерахунок голосів засвідчив, що на них Януковичу штучно доплюсовували до восьми відсотків голосів. «Ми передали до Центральної виборчої комісії документи з вимогою про перерахунок голосів більш як на 900 виборчих дільницях», – заявив він. Навіть незважаючи на ці дані, експерти схиляються до думки, що бютівські юристи мають створити диво, аби через суди добитись скасуваня президентства Януковича.
Насправді, вважають деякі політологи, Тимошенко продовжує боротьбу для того, щоб не виглядати слабкою в очах своїх прихильників. Визнавати свою поразку – не в її характері. І суди – це тільки перший крок до більш активних дій. «Тимошенко скоріше за все зробить заклик до акцій громадянської непокори – різноманітні страйки та акції, коли люди відмовляються виконувати вказівки нової адміністрації. Другий момент – через суди вона покаже, що не все так чесно і прозоро, як визнали офіційні спостерігачі й у ЦВК. А вже після цього Тимошенко перейде в жорстку опозицію», – прогнозує політолог Кость Бондаренко.
Втім бійцівський запал Юлії Володимирівни поділють не всі навіть в її політичній силі. Є група депутатів (Микола Томенко, Андрій Шевченко та інші), які вважають, що Тимошенко має піти в опозицію і проанонсувати своє повернення через декілька місяців чи навіть років. А бютівець Святослав Олійник взагалі заявив, що найближчим часом, проаналізувавши дані юридичного блоку, Юлія Тимошенко зробить заяву про визнання результатів виборів і перехід в опозицію.
А поки вона мовчить, незвично говірким стає її опонент Віктор Янукович. Учора він закликав прем`єра Юлію Тимошенко піти у відставку, а членів коаліції – заявити про її призупинення. «Для того, щоб реорганізувати уряд, важливо створити нову правлячу коаліцію у Верховній Раді. Згідно з існуючою Конституцією, це складний переговорний процес, а часу в нас обмаль. Народ вже втомився чекати», – як повноправний господар Банкової самовпевнено заявив Віктор Янукович. Головна проблема Януковича полягає в тому, що згідно із Конституцією обрання його Президентом не означає автоматичної заміни виконавчої влади. І навіть губернаторів він не зможе призначити без подання уряду.
Наївно думати, що Тимошенко згідливо зробить так, як попросив Віктор Федорович, тим паче, що вона цього і не зобов’язана робити. Андрій Шкіль уже заявив, що Тимошенко піде у відставку лише після того, як буде створена нова коаліція. А зважаючи на те, що 30 травня нас чекають вибори до місцевих рад, створити нову коаліцяю буде непросто. «Наша Україна», яку так активно сватають в союз до регіоналів, розуміє, що ризикує померти в міцних обіймах Партії регіонів і не потрапити навіть у місцеві ради.
Тому, певно, має рацію політолог Володимир Фесенко, який сказав: «Мовчання Тимошенко – це не мовчання ягняти, скоріше левиця готується до стрибка, щоб захистити свої інтереси». Словом, вибори закінчились, але гризня триває, і спокій Україні тільки сниться…
ЯК ГОЛОСУВАЛА
ВОЛИНЬ
За Тимошенко – 81,85% (491 854 волинянина).
За Януковича – 14,01% (82 212 наших земляків).


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 1 тиждень

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: