Напрацювання лісівників на користь територіальних громад
Волинські лісівники звітують перед жителями області про свої напрацювання на користь територіальних громад.
Цьогоріч таких зустрічей відбулося близько 130, – пише Конкурент.
«Завдяки обговоренню насущних проблем вдається почути людей і спільними зусиллями планувати подальшу співпрацю. Пряме спілкування краще допоможе пояснити людям, чим і чому займається лісгосп», – так мотивує рішення піти зі звітами у громади очільник волинських лісівників Олександр Кватирко.
Проблеми, з якими зіштовхуються громади, – схожі, та лісівники підходять до їх вирішення по-різному і в силу своїх можливостей. Однакового рецепту вирішення проблем громад теж немає. Допомагає і додає конструктиву те, що самі працівники лісгоспів є членами громад і знають їхні проблеми «зсередини». «Вималювався» такий собі перелік із типових питань, які лісівники вирішують для громад.
Автобусна зупинка від лісників ДП “Поліське ЛГ” (Маневицький р-н)
Основне і найвагоміше, на якому сконцентровані лісгоспи, – гарні показники фінансово-господарської діяльності, а значить – наповнення бюджету. Відомо, що багато волинських сіл тримаються на плаву тільки завдяки «лісовим» податкам.
Огорожа біля ФАПу, сільської ради та дитячого садочка с. Кукли
Для прикладу, у бюджет Заболоттівської ОТГ (Ратнівський р-н) за минулий рік було сплачено 1,3 млн грн, а за 4 місяці 2019-го від ДП «Ратнівське ЛМГ» на розвиток громади надійшло понад 400 тис. грн. Дубечнівська ОТГ, що в Старовижівському р-ні, у 2018 р. отримала понад 1 млн грн надходжень від місцевого лісгоспу. Сума податків за 4 місяці 2019-го у цій громаді становить 270 тисяч.
Позитивною є динаміка росту надходжень у Кримненській сільській раді Старовижівського р-ну, яка нині має не лише суттєві кошти податків, а й завдяки лісгоспу отримала можливість забезпечення комфортними робочими місцями своїх людей на новій лісопильній лінії. Для порівняння: за минулий рік ДП «Старовижівське ЛГ» сплатило у сільську раду 527 тис. грн, а лише за 4 місяці 2019-го – уже 229 тисяч.
Огорожа біля школи села Старий Чарторийськ
Ще більшими є суми податків, які сплачують у місцеві громади лісгоспи Маневиччини та Камінь-Каширщини. Там загальні річні суми внесків у бюджет однієї громади сягають у кілька мільйонів.
Загалом же, відомчі підприємства ВОУЛМГ у 2018-му році поповнили місцеві скарбниці на 112 мільйонів гривень. А за перший квартал 2019-го року в місцеві бюджети Волині лісівниками скеровано 41 мільйон гривень. Хороший фінансовий «тил», чи не так?
Дитячий майданчик біля церкви села Оконськ
Лісівники неодноразово відзначали пріоритетність фінансових, часових і людських передусім інвестицій у такий напрямок як освітньо-просвітницька робота. Зрозуміли, що розвиток культури господарювання повинен іти в ногу із розвитком громад. Тема співіснування людини і лісу надто широка, аби звужувати її до питань лісокористування. Тут і екологічна освіта, і економіка, і профорієнтація, і патріотичне виховання, і культура відпочинку. Разом із тим доводиться інформувати земляків про проблеми галузі та навіть вчити, як поводитися в лісах. Ніби проста істина, але, на жаль, це зрозуміло далеко не всім.
Дитячий майданчик в парку по вул. Ринкова смт Маневичі
Де особливо відчувалася рука лісівників? Крім «живих» грошей у вигляді податків, працівники управління допомагають місцевим жителям з ремонтом важливих для сіл об`єктів – шкіл, садочків, будинків культури, пожежних ДЕПО, ФАПів, церков і т.ін.
В особі лісівників кожна громада має надійне плече у важку хвилину. Волинь – це той регіон, у якому цей факт не потрібно доводити.
Дитячий майданчик біля УПЦ смт. Маневичі