Медіа ресурс селища Маневичі

В РДА на нараді говорили за початок сезону чорниці

Орієнтовно через тиждень розпочинається сезон масової заготівлі  ягід чорниці, – зазначили на комісії в Маневицькій РДА.

Саме наближення  гарячої пори збору цих цілющих ягід і викликало потребу  зібрати разом представників виконавчої влади району, податківців, лісівників із чотирьох лісгоспів, представників бізнесу, які вже подали заявки на отримання лімітів заготівлі чорниці по району – 389 тонн, повідомляє прес-служба ДП «Городоцьке ЛГ».

– Відповідним рішенням Волинської обласної ради на 2016–2020 роки усього для Маневицькому району виділено ліміт  500 тонн, – зазначив  заступник голови райдержадміністрації Андрій Бурак. – Є сподівання, що спрацюємося не гірше, ніж в минулому році, адже район отримав доходів та зборів близько 2,6 млн гривень від  заготівельників.

В зоні діяльності ДП «Городоцьке ЛГ» об’єм заготівлі чорниці становить 164 тонни, зокрема в розрізі сільських рад: Прилісненська – 56, Новорудська і Троянівська – по 54 тонни. Варто відзначити, що в Маневицьких лісах чорничний сезон дає змогу  підзаробити всім охочим та нелінивим, хоч праця ця дуже нелегка…

– Наші ліси відкриті для людей, – зазначає директор ДП «Городоцьке ЛГ» Віктор Данилюк. – Лісівники подбали, аби їм там було комфортно, побудували систему рекреаційних пунктів, де можна відпочити, перечекати грозу чи дощ. Єдине, про що просимо навзамін, дотримуватися правил перебування у лісі, берегти його від вогню та засмічення.

У маневицьких лісах, які входять до зони господарювання ДП «Городоцьке ЛГ», чорниця росте у хвойних і мішаних лісах. Це світлолюбна рослина. Цвіте у квітні-травні, плоди достигають у червні-липні. Чорниця належить до рослин з більш-менш стабільною врожайністю. Зовсім неврожайні роки трапляються раз у 5-7 років. Урожайність її коливається від 120 до 1200 кг/га, в окремі роки досягає 1600 кг (в перерахунку на 100% покриття). На врожайність чорниці впливають різні фактори: тип лісорослинних умов, повнота і вік деревостану, метеорологічні умови вегетаційного періоду, наявність або відсутність запилювачів. Так, при відсутності запилювачів утворюються ягоди в 1,7 раза легші, ніж на ділянках, де були завезені бджоли.

Харчова, медоносна, лікарська, фарбувальна рослина. Ягоди чорниці вживають свіжими, перетертими з цукром, у суміші з молоком і вершками. Вони є сировиною для різних галузей харчової і кондитерської промисловостей. З чорниць готують соки, морси, екстракти, сиропи, джеми, варення, компоти, мармелад. Чорниця входить до раціону космонавтів.

Чорниця – найкращий делікатес для дорослих і дітей. Тож час готуватися до її збору. Нагадаємо також, що ця рослина потребує від збирачів ягід поваги: не можна збирати її гребінками, завдаючи при цьому болю і наражаючи цілющого на хвороби.

Ягоди для власних потреб можна збирати безкоштовно, однак варто пам’ятати, що в лісі не можна смітити та розкладати багаття. У таку спеку навіть необережно кинутий недопалок може спричинити пожежу.

Бережімо наші ліси разом, а ягода за вашу людяність віддячить добрим врожаєм і наступного разу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 7 днів

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 815Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: