Медіа ресурс селища Маневичі

Учні Чорторийського шкільного лісництва долучилися до заготівлі шишок

Учні Чорторийського шкільного лісництва спільно із керівником Ольгою Вейною долучилися до заготівлі шишок сосни звичайної у ДП «Поліське лісове господарство».

Майстер лісу Чорторийського лісництва Іван Шулипа розповів учням усі тонкощі цього процесу. Заготівля насіння хвойних дерев має свою певну особливість, адже збирається не готове насіння, а шишки, які і є насіннєвим матеріалом.

Оскільки основною лісоутворюючою породою є сосна, тому особливу увагу лісівники Поліського лісгоспу приділяють саме збору соснових шишок. Мінімальний розмір шишки, придатної для збору насіння, 3 см і більше, при цьому не допускається, щоб вона була пошкоджена чи розкрита.

Починають збір насіння шишок сосни звичайної саме пізньої осені. Шишки збирають на тих ділянках, де ростуть найкращі дерева, які, відповідно, й дають гарне насіння хорошої якості.

В результаті вдало та корисно проведеного дня школярами було зібрано 500 кг шишок сосни.

Школярі вже знають, що в подальшому шишки будуть перероблені в шишкосушарці, при спеціальній температурі, для забезпечення лісорозсадників підприємства насіннєвим матеріалом. Вихід насіння складає 1% від маси шишок, тобто, з 1 тони шишок, в середньому, можна отримати 10 кг насіння.

На жаль, не кожен рік є врожайним на шишки, тому зазвичай лісівники намагаються створити певний насіннєвий запас у врожайні роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 3 дні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 845Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: