Медіа ресурс селища Маневичі

Стали відомі причини загоряння поїзду “Ковель-Сарни”

Критична зношеність понад 90% приміських поїздів обертається їх загорянням у дорозі та потребує для оновлення державного фінансування. Укрзалізниця як ніколи потребує підтримки держави, адже зношеність приміських поїздів кричуща, їх обладнання загоряється просто на ходу. Такі випадки на шляху прямування стають все частішими.

Про це повідомив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, пишуть на сайті Укрзалізниці.

На сьогодні приміський залізничний парк вже на піку зношеності: дизель-поїзди – на 97,2%, електропоїзди – на 87,5%. Найстаріший дизель-поїзд збудований у 1967 році, а електропоїзд – у 1960 р. Попри те, що приміський рухомий склад проходить підготовку до рейсів у депо, піддається поточним і позаплановим ремонтам, від збоїв у роботі вузлів та загоряння обладнання це не страхує, оскільки стан парку вимагає глобального оновлення, а не «латання дірок».

Одним із таких випадків, була аварія 7 червня цього року поблизу станції Маневичі. Через раптове загоряння головки дизеля в одному з вагонів дизель-поїзда № 6394 Ковель – Сарни довелося відчепити цей вагон, евакуювати пасажирів до інших вагонів, повернути поїзд на станцію та скасувати рейс. На щастя, ні пасажири, ні персонал не постраждали. Вагон потребує ремонту, цей рухомий склад 1977 року побудови.

Внутрішніх ресурсів компанії недостатньо для оновлення приміського парку в тих обсягах, що накопичувалися роками. Наприклад, у 2019 році Укрзалізниці доведеться сплатити 4,2 млрд грн. земельного податку, що в 3,5 разу більше сплаченої суми за 2018 р.

У ситуації, коли Укрзалізниця вже має вищий рівень податкового навантаження, ніж середній по країні, на 20-25 %, на 2019 р. Верховна Рада України додатково навантажила залізницю збільшенням коефіцієнту зі сплати земельного податку з 0,25 до 1.

Укрзалізниця звернулася до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з проханням виділити 7,1 млрд гривень у рамках державної підтримки залізничних перевезень.

  • По-перше, бюджетні кошти повинні виділятися відповідно до статей 9 і 10 Закону України «Про залізничний транспорт».
  • По-друге, вищевказана сума – це фактично компенсація перевізнику понесених Укрзалізницею витрат на забезпечення пасажирських перевезень у попередні роки.

Зокрема, 4,9 млрд гривень становлять капітальні витрати на пасажирські перевезення, які забезпечила Укрзалізниця у 2016-2018 роках, а 2,2 млрд – недоотримана компенсація за перевезення пільгових категорій пасажирів за такий самий період.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 1 тиждень

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: