Медіа ресурс селища Маневичі

Селище Маневичі із висоти пташиного польоту. Вражаюча краса. ВІДЕО

Дмитро Махортов опублікував ще одне відео. Цього разу це селище Маневичі із висоти пташиного польоту.

Містечко виникло у 1892 році як залізнична станція під час будівництва залізниці Ковель — Київ. Названо за назвою поблизького села (тепер — с. Прилісне). У 30-хроках XX ст. швидко розростається завдяки розвитку промисловості. Зокрема тут будується одна з паркетних фабрик бельгійського концерну «Aug. LaСhappelle». Існували пекарні, невеличкі м’ясокомбінати, котрими володіла сім’я Климчуків, розповідає Дмитро у своєму пості у Фейсбук.

В 30-х роках до містечка масово приїжджають євреї та поляки і становлять більшість населення. Згідно приблизних підрахунків в період з 1930—1939 в містечку проживали євреї (прибл. 50 %) та поляки (прибл. 30 %). Крім українців, проживали також німці і кілька родин з Бессарабії.

Майже усе єврейське населення Маневич було знищено під час ІІ світової війни у 1942 році (меморіальний знак загиблим під час Голокосту маневицьким євреям знаходиться на західній околиці містечка у напрямку села Череваха), польське населення частково знищене та депортоване комуністами у 1939—1941 рр. Переважна кількість поляків залишила містечко після війни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 3 дні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 826Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: