Медіа ресурс селища Маневичі

Рятуємось від спеки. Відпочинок на озерах Маневиччини. КАРТА

Сьогодні ми вирішили зібрати для інформацію по озерах, які знаходяться на території Маневицького району. Свіже повітря, піші маршрути та прогулянки лісовою місцевістю, смачний шашлик чи уха, ось чого варто очікувати якщо ви зібралися на відпочинок до озера.

Маневиччина багата на краєвиди, туристичні місця, а також і на озера. Можливо про деякі ви навіть не знали, або ж чули, але ніколи не відпочивали там. Сьогодні ми вам розповімо про деякі озера та зобразимо їх на карті.

Озеро Засвинське (Засвідське)

Водойма розташована за чотири кілометри від села Градиськ в східному напрямку. Озеро карстового походження, має правильну округлу форму. Площа водного дзеркала 10,2 га, Максимальна глибина – 6 метрів. Навколо озера є все для гарного відпочинку: місця облаштовані для розведення вогнища, альтанки, пірс, місця наметового туризму та риболовлі, будиночок для ночівлі. В озері водиться:карась, окунь, короп, лин, плотва.

Озеро Глибоке

Цікавим об’єктом для туру вихідного дня є озеро Глибоке. Озеро знаходиться за два кілометри від села Прилісне в північно-західному напрямку. Надзвичайно чудовий, мальовничий куточок Маневицького краю. Озеро Глибоке – типова водойма карстового походження з холодною, прозорою водою і численними джерелами. Назва водойми каже сама за себе, глибина  – 5 м, площа водного дзеркала  – 9 га. Посередині озеро мілкіше, там встановлено «грибок» для любителів далеких запливів.

Як і багато поліських озер, Глибоке має високий вміст гліцерину. В літню пору дуже гарно прикрашає гладь озера латаття біле. Багате озеро і на фауну. Тут водяться цінні промислові види риб:короп, щука, лящ, зустрічаються раки. Східний берег  – улюблене місце для відпочинку жителів навколишніх сіл.

Тут облаштовані місця наметового туризму, є два пірси для пірнання. Також на території є будиночок лісника. Любителі комфорту можуть ним скористатись попередньо домовившись у Городоцькому лісництві.

Озеро Довге

Знаходиться на північній околиці села Замостя і має площу 11 га. Середня глибина 3,5 метрів. Південний берег озера – високий, східний та західний – низькі.

Озеро Охнич

Найбільше озеро Маневицького району. Знаходиться в східному напрямку від села Замостя серед соснового лісу. Площа водного дзеркала становить 37,7 га, середня глибина 2,5 метра. Озеро живиться підземними водами навколишніх боліт, а також з чотирьох джерел які є на південному березі. Назва озера походить від міфічного охоронця лісів (Ох) Охнич. Тут водяться: короп, щука.

Озеро Тросне

За два кілометри від села Карасин розкинулося мальовниче озеро Тросне. Площа водного дзеркала становить 22 га, максимальна глибина – 4 м. Влітку воно збирає на своїх берегах численну кількість відпочиваючих. На західному березі до послуг туристів облаштований пляж, та декілька турбаз, якими можна скористатися за попередньою домовленістю. Любителям риболовлі пощастить упіймати:карася, коропа, щуку, окунь.

Озеро Віно

Розташоване за 2,5 км від села Градиськ в південно-східному напрямку. Озеро має форму вісімки та знаходиться серед ялинового лісу. Площа водного дзеркала становить 18,5 кв.м, максимальна глибина – 11 метрів. Любителям риболовлі пощастить впіймати: карася, коропа, лина, щуку, плотву.

Озеро Святе

Розташоване за півтора кілометри на північний захід від села Карасин. Вільного підходу до озера немає, так як береги болотисті. Площа водного дзеркала становить 5,9 га, максимальна глибина 6 м. Озеро багате на сапропель.

Озеро Черемське

Знаходиться за 6,5 км в північному напрямку від с.Замостя. Площа водного дзеркала – 8 га, глибина – 6 метрів. Назва озера походить від назви болота. За однією з легенд, міфічним володарем лісів є Ох, а боліт – Чірмус. Озеро розташоване на території Черемського заповідника. Тут діє декілька туристичних маршрутів та екологічних стежок. Частина берегової смуги Черемського озера є своєрідним підвищенням серед болотної трясовини. На цьому острівку вражають і милують око вікові дуби і сосни заввишки понад тридцять метрів. Особливо красиві озера влітку, коли на поверхні води розпускаються сотні ніжно-білих лілій.

Джерело – Маневиччина туристична

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: