Рятувальники застерігають громадян щодо пожежної небезпеки у побуті та екосистемах.
З метою попередження виникнення пожеж та загибелі на них, рятувальники застерігають громадян щодо пожежної небезпеки у побуті та екосистемах та закликають до дотримання населенням правил пожежної безпеки в побуті та природних екосистемах працівники.
Основні правила пожежної безпеки в житлових будинках:
- Утримувати в справному стані електромережу, електричні прилади, прилади опалення і дотримуватися заходів безпеки при їх експлуатації.
- Виконувати заходи безпеки при користуванні пічними, газовими приладами, предметами побутової хімії та проведення ремонту в квартирах із застосуванням лаків, фарб.
- Дотримуватися в багатоповерхових будівлях установленого протипожежного режиму (не забивати евакуаційні виходи на балконах та лоджіях, утримувати у справному стані обладнання, яке входить у систему протидимного захисту будинку).
- Не захаращувати сходові клітини, холи, коридори загального користування та підходи до засобів пожежогасіння.
- Не заставляти евакуаційні люки на балконах верхніх поверхів.
- Не будувати сараї, гаражі та інші споруди у протипожежних розривах.
- Не захаращувати під’їзди до джерел протипожежного водопостачання, запасні евакуаційні виходи та підступи до пожежних драбин.
- Не перевищувати норму зберігання горючих рідин (у квартирах не більше 10 л легкозаймистих та горючих речовин, в індивідуальних гаражах не більше 40 л запасу палива і 10 кг мастила).
З метою запобігання виникнення пожеж в лісових масивах нагадуємо, що у пожежонебезпечний сезон не слід розпалювати багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях із сухою травою, а також під кронами дерев. Утримуйтесь від розведення вогнищ у лісі.
Якщо розпалити вогнище вкрай необхідно:
- розпалюйте його, по можливості, на місці попереднього;
- місце розпалювання вогню розчищайте від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкладіть це місце камінням або обсипте землею (піском);
- не залишайте вогнище без нагляду;
- коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою або засипайте піском, переконайтесь, що вогонь повністю погашено;
- кинуті порожні пляшки, непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі.
Якщо ж ви помітили невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку, спробуйте загасити його самі. Адже іноді досить просто затоптати полум’я.
Якщо ж пожежа велика – негайно зателефонуйте до служби порятунку на номер «101», повідомте про місце загоряння і його площу та як туди доїхати.
Впродовж пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).
Пам’ятайте!, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.