Медіа ресурс селища Маневичі

Рекреаційні пункти Маневиччини

ДП «Колківський лісгосп» «Сирий бір»

Рекреаційний пункт, розміщений на території ДП «Колківського лісгоспу» на території Осницького л-ва. Розташований по автошляху Колки–Вараш, в с. Велика Осниця, за 1 км. від траси.

Історія створення цього пункту доволі проста. Створення зони відпочинку порекомендували Осницькі лісівники для того, щоб жителям і тутешнім гостям було де проводити свій час у вихідні.
Рекреаційний пункт був створений у червні, 2017 року.

Походження назви отримав від урочища, в якому розміщений. На сьогоднішній день це само відвідуване місце жителями Велькоосницької сільської ради. За чистотою і охайністю стежать як працівники лісництва, так і місцеві жителі.

Рекреаційний пункт «Поляна казок»

Розташування: по автошляху Луцьк-Дольськ за 3 км. від с. Тростянця. Тут вас зустрінуть затишні альтанки, дитячий майданчик, спеціально облаштовані місця з мангалами.

Чорторийське лісництвово. Рекреаційний пункт «Затишок»

Відповідальний лісничий Чорторийського лісництва Оксенюк Валерій Павлович. Доглядає за рекреаційним пунктом майстер лісу Володимир Треля.

Найстаріший рекреаційний пункт Волинської області. Збудований ще 40 років тому – у 1979 році – у 26 кварталі Чорторийського лісництва.

Цей пункт рекреації розміщений понад трасою Київ – Варшава, має назву – «ЗАТИШОК».Зі слів найстаршого лісівника Поліського лісгоспу Дмитра Захарчука, якому вже виповнилося 79 літ, і який пропрацював майстром лісу 42 роки, ще він особисто долучався до облаштування цієї зони відпочинку: робили бесідки, різьблені фігури української сім’ї та безпосередніх мешканців лісу – зайців, лисиць, диких кабанів, висаджували липи тощо. І навіть пригадує, що назву рекреаційному пункту дали зовсім випадково.

«Сидимо тишком-нишком у цьому затишку… Так і став він «Затишком», – жартує у віршах Дмитро Захарчук. – Навіть імена різьбленим фігурам чоловіка та жінки дали – Петро та Марина, тому що дуже схожі були на місцеву сім’ю».

На той час це було новинкою.

Чорторийське лісництво. Рекреаційний пункт «Маївка»

Відповідальний лісничий Чорторийського лісництва Оксенюк Валерій Павлович. Доглядає за рекреаційним пунктом майстер лісу Володимир Мельничук.

Розташований даний рекреаційний пункт на території 45 кварталу Чорторийського лісництва, виділ 10. Створений у липні 2017 року, у зв’язку з відкриттям нової лісової дороги до с. Новосілки. Він став чудовим місцем відпочинку для місцевих жителів. Свою назву «Маївка» дістав із говірки новосельчан, для яких «ходити на маївку» означало відпочинок на природі. Саме вони і стали постійними відвідувачами даного рекреаційного пункту.

Розничівське лісництво. Рекреаційний пункт «Чистолужа»

Відповідальний помічник лісничого Ковальчук Ярослав Васильович. Доглядає за рекреаційним пунктом майстер лісу Олег Чижевський.

Збудований даний рекреаційний пункт у 2001 році та розташований біля села Розничі, понад трасою Луцьк – Маневичі – Любешів, 31 квартал Розничівського лісництва, виділ 71.

Свою назву «Чистолужа» дістав у звязку з тим, що раніше на цьому місці знаходилася водойма із дуже чистою водою, яка, на жаль, за роки висохла. І саме на це місце приходили місцеві жителі для відпочинку, особливо влітку, коли у спеку можна ще й скупатися і просто посидіти у дружній компанії.

Лісничий Микола Куран навіть власноруч облаштував на території рекреаційного пункту свердловину з питною водою ( чи не найперше в області таке ноухау).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 2 дні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: