Приватизацію ДП «Волиньторф» в нинішньому стані в Міненерго вважають недоцільною
В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко запропонував Кабінету Міністрів України повернути державні торфовидобувні підприємства з управління Фонду державного майна до сфери управління Міністерства енергетики. Про це йдеться в листі, направленому Юрієм Вітренком до Кабміну 25.01.2021, передає NADRA.info з посиланням на власне джерело в Уряді.
Листа було направлено на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та у відповідь на лист Секретаріату Кабміну щодо надання пропозицій стосовно подальшої діяльності Державного концерну “Укрторф”.
“На теперішній час підприємства торфовидобувної галузі знаходяться в незадовільному стані (падіння виробництва торфу у зв’язку з відпрацюванням родовищ торфу і затягуванням місцевими органами влади виділення відповідних земель для ведення виробничої діяльності, відсутність ліцензій на видобуток торфу та дозволів на використання земель навіть при наявності ліцензій), тому при їх приватизації держава недоотримує реальну вартість. Враховуючи зазначене, вважаємо за доцільне повернення торфовидобувних підприємств зі сфери управління Фонду державного майна до сфери управління Міненерго“, – йдеться в листі Юрія Вітренка.
Про підготовку до приватизації торфовидобувних ДП заговорили ще в 2015 році, коли екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк підписав постанову Кабінету Міністрів України від 12 травня 2015 року № 271 “Про проведення прозорої та конкурентної приватизації у 2015-2017 роках” і торф’яні ДП було включено до відповідного переліку об’єктів державної власності.
Але тільки 3 березня 2020 року Кабінет міністрів України розпорядився передати єдині майнові комплекси низки державних підприємств із сфери управління Міністерства енергетики та захисту довкілля до сфери управління Фонду державного майна у зв’язку з прийняттям рішення про їх приватизацію. Це було одне з останній рішень за підписом тодішнього прем’єра Олексія Гончарука перед відставкою.
До переліку підприємств увійшли 7 видобувних і одне машинобудівне підприємство, в тому числі і ДП “Волиньторф”. При чому інформаційні повідомлення в електронній системі ДП “Прозорро.Продажі” були оприлюднені ще в 2019 році: ДП “Житомирторф”, ДП “Рівнеторф”, ДП “Чернігівторф”, ДП “Волиньторф”, ДП “Київторф”, ДП “Сумиторф”, ДП “Поділляторф”. Також мала відбутися приватизація ДП “Коростишівський завод “Реммашторф” (виробник машин і устаткування спеціального призначення).
Станом на 05.02.2021 – ДП “Волиньторф” – має три дійсні спецдозволи. №785 – родовище “Засвіття Ситнелюк”, видобування до 2035 р., №810 – родовище “Сойне”, видобування до 2036 р., №2396 – родовище “Вутишно”, видобування до 26.03.2021 р.