Медіа ресурс селища Маневичі

Представник Городоцького ЛГ – найкращий лісоруб Волині

На Волині два десятки лісорубів змагалися за звання найкращого. Щоб пройти випробування, потрібно було на швидкість скласти бензопилу, повалити дерева й розрізати їх на рівні частини.

Перед початком змагань лісоруб із Ковельського лісгоспу  Василь Дудка ретельно перевіряє свою бензопилу. Без захисного спорядження до лісу він – ні ногою.

«Дуже багато сухостою, який ріжеться, багато гіляк падають. Це шолом, який треба мати для техніки безпеки, завжди треба його мати в лісі з собою. Як ріжеш дерево, це захисна плівка, щоб не попала в очі всяка деревина і комахи», – пояснює чоловік.

Лісоруб Віталій Крисик (ДП «Городоцьке ЛГ») вважає свою роботу корисною, каже, є вирубки, що не нищать, а рятують ліс.

«Будь-які культури мають період своєї стиглості і потрібно збирати урожай. Якщо не зрізати дерево — воно просто струхнявіє, зігниє і будуть там розводитися жучки всякі, комахи», – каже Віталій.

Змагання лісорубів відбуваються на 5-ти етапах.

«Бензопила має бути справна, лісоруб має бути одягнений у спецодяг захисний – тіло, ноги й очі. Безпечні умови праці — це найперше. Як спеціаліст-професіонал свого роду, повинен мати основні навички на кожному етапі», – пояснює суддя змагань, голова обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс.

Спочатку лісівники на швидкість міняють ланцюги на бензопилі. Далі – на точність розрізають стовбур дерева. Цей процес називають розкряжуванням.

Валка лісу — найскладніший вид змагань лісорубів. Чоловіки мають чітко визначити, куди впаде дерево.

На місці, куди за підрахунками вальників має впасти дерево, забивають кілки. Вершина майстерності – коли зрубане дерево при падінні забиває кілок у землю.

«На віддалі 15 метрів забивається кілок, в який необхідно попасти. Відхилення від кілка — це є штрафні бали», – каже суддя Андрій Семенюк.

На змаганнях вальників лісу 5-ту перемогу поспіль виборов Віталій Крисик. Лісоруб із Городоцького лісгоспу свій виступ коментує скромно.

Переможець змагань отримав винагороду у 15 тисяч гривень, решта учасників також поїхали додому з призами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 17 хв.

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 692Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: