Медіа ресурс селища Маневичі

Поляки на свій розсуд встановлюватимуть зарплату заробітчанам

16 травня у Польщі вступає в силу новий закон про надання допомоги в зборі врожаю, яким вводиться новий тип трудового договору “Про допомогу в зборі врожаю, – пише Вісник.

Торкнеться він в основному  тільки польових робіт: збирання, сортування, чищення і заготівля фруктів, ягід і овочів. Реєструвати документ в повітовому управлінні праці буде сам працедавець за 30 злотих, – повідомляє Конкурент з посиланням на  ubr.ua.

Оформлення договору буде безплатним для кожної зі сторін. Працювати за ним сезонні помічники зможуть не більше 180 днів на рік. При цьому дозволи на роботу, як і раніше, будуть обов’язковими для роботи.

Новий вид угоди між фермером і найманими робітниками має  як ряд позитивних норм, як-от медична страховка і страхування від нещасних випадків на виробництві, так і досить ризиків для заробітчан , – кажуть експерти.

Наприклад, при укладенні такого договору працедавець зможе на свій розсуд встановлювати своїм найманим помічникам заробітну плату. Ризик полягає в тому, що такий документ дозволяє платити працівникам нижче встановленого законом мінімуму. На сьогодні мінімальний оклад в Польщі 13,70 злотих / брутто на годину або 2 100 злотих / брутто в місяць.

Новий договір робить найманого працівника більш захищеним. Якщо фермер не виконає своїх зобов’язань, то помічник має право подати скаргу в Держінспекцію праці. Не варто забувати і про обов’язкове страхування найманого працівника, яке дасть право отримати грошову компенсацію в разі нещасного випадку, а також право на безкоштовну медичну допомогу”, – зауважують експерти.

За кожного найманого сезонного працівника, за договором про надання допомоги в зборі врожаю, фермер зобов’язаний буде щомісяця платити 184 злотих страхових внесків.Страхові внески сплачує за помічника працедавець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: