Медіа ресурс селища Маневичі

Polko Group: потужності від 3 тис. тонн ягід, фруктів та грибів в рік

У четвер, 20 червня, одним із пунктів робочого візиту директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка Маневиччиною було відвідування найбільшого роботодавця району – корпорації Polko Group, що має закордонні інвестиції. До її складу належать ще три товариства: ТзОВ «Біопол», «Агрофрукт» ЛТД, «Волиньфрукт».

Інвестиційне підприємство фактичну діяльність провадить у смт Маневичі та спеціалізується на переробці ягід (малина, полуниця, чорниця) та грибів, а також організовує підтримку власників особистих селянських господарств у їх вирощуванні. Зокрема, фахівці підприємства надають консультаційні та дорадчі послуги, пише Волинський обласний центр зайнятості.

«Наші потужності – від трьох тисяч тонн ягід, фруктів та понад тисяча тонн дикорослих грибів на рік. Значну частину експортуємо до Європи. Наша продукція сертифікована, згідно з органічними стандартами ЄС і США ще у 2003 році», – розповідає польський інвестор.

Із розмови дізнаємося, що на виробництві відбулася модернізація устаткування, що дало можливість наростити виробничі потужності, а відповідно – нестачу кадрів. Нині підприємство потребує технологів, які спеціалізуються на ягодах та грибах, а ще електриків зі спеціальними допусками роботи на устаткуванні з хімічними речовинами.

«На жаль, у нас нема навчальних закладів, які готують, приміром, мікробіологів, – констатує Ірина Мартинюк. – А нам їх, ох як не вистачає!»

У сезон на підприємстві працює 271 особа. Ягоди закупляють як на Волині, так і у Вінницькій, Закарпатській та Полтавській областях. Аби вони не втрачали смакові якості, придбали фури з холодильною установкою. Проте підприємець зацікавлений у розширенні співпраці саме з місцевими агровиробниками.

На завершення зустрічі директор з виробництва презентувала гостям саме виробництво. Тож на власні очі фахівцям служби зайнятості вдалося побачити повний процес замороження ягоди: від лінії для очищення й миття до сортування (до слова, кожна ягідка проходить дванадцять етапів перевірки) й повного замороження. За словами пані Ірини, на виробництві активно працюють над логістикою, підтримкою місцевого населення та розробками – вигадали навіть спеціальну тару для транспортування з твердим дном. Тож фрукти приймають лише у ній.

Є на виробництві й лабораторія, де перевіряють вміст солоду. А за європейськими стандартами це від восьми бріксів (одиниця виміру – авт.). Заморожують продукти у системі флуїдизації – ягідка підстрибує на конвеєрній стрічці і морозом її огортає з усіх боків рівномірно. Для повного замороження достатньо дванадцяти хвилин, а «за бортом» – мінус 22. Що ж, не позаздриш працівникам за устаткуванням, адже робоче місце вкрите кригою, коли у віконце заглядає сонце зі своїми плюс 32! Проте вони не скаржаться.

Роботодавець забезпечує їх необхідним термостійким одягом, взуттям, а гарячий чай – норма! Працюють у дві зміни, за необхідності – у три. При цьому отримують гідну оплату праці.

Як зазначила директор з виробництва, минулого року фахівці Маневицької районної філії ВОЦЗ допомогли укомплектувати 25 вакансій.

Нині роботодавець розглядає можливість працевлаштувати на сезон студентів за спеціальностями лаборанти-мікробіологи, слюсар-ремонтник, навантажувачі та вантажники. Це в перспективі слугуватиме для них хорошим стартом у професійній кар’єрі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 6 години

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 844Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: