Медіа ресурс селища Маневичі

Поліське ЛГ розповідає, що таке лісові генетичні резервати

Дуже часто нас запитують, що таке генетичний резерват та яка його роль у лісовому господарстві?! Чому саме ці дерева необхідно берегти і чим вони кращі?! Надаємо коротке тематичне роз’яснення.

Отже, ЛІСОВІ ГЕНЕТИЧНІ РЕЗЕРВАТИ – це типові для конкретного лісонасінного району ділянки стиглого, достигаючого, рідше – середньовікового деревостану природного походження площею не менше 0,5 га з високими фітоценотичними і лісівничими показниками, повнотою не нижче 0,6. (Встановлено максимальні площі генетичних резерватів: для сосни звичайної і ялини звичайної – 1000 га, для всіх видів дуба, бука, ялиці, модрини та інших порід – 200 га, рідкісні та зникаючі види з ареалом площею 1500 га, включають повністю).

Саме для збереження унікальних лісів у їх первозданному вигляді і створюють генетичні резервати. Лісівники забезпечують їм належний догляд і охорону.

Основним завданням лісового насінництва є одержання насіння лісових порід із цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю для створення високопродуктивних і високоякісних лісових насаджень. Саме у цьому і допомагають генетичні резервати.

Лісонасінна база – природні та штучно створені насадження з цінними спадковими ознаками, що призначені для заготівлі лісового насіння.

Забезпечення лісокультурного виробництва високоякісним посівним (садивним) матеріалом із цінними спадковими властивостями можливе за умови виконання певної системи заходів:

  • відбір плюсових насаджень та плюсових дерев;
  • закладання тимчасових лісонасінних ділянок;
  • закладання та формування постійних лісонасінних ділянок і лісонасінних плантацій;
  • створення архівно-маточних плантацій.

Саме тому генетичні резервати є невід’ємною частиною ведення лісового господарства.

До речі, за вчинення незаконної порубки на території генетичного резервату передбачається кримінальна відповідальність.

Прес-служба ДП «Поліське лісове господарство»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 2 дні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: