Медіа ресурс селища Маневичі

Пластик vs папір: коли паспорт-книжечка стане недійсним

До 2020 року, відповідно до постанови уряду, Україна має перейти на паспорти у формі ID-картки. Однак, ймовірно, цей термін згодом продовжать, адже нагальної необхідності замінювати чинні паспорти у формі книжечки на пластикову картку немає, пишуть Волинські Новини.

Про це йшлося під час ефіру програми «Тема дня» телеканалу «Нова Волинь» 11 квітня.

Директорка луцького ЦНАПу Лариса Карпяк зазначила, що продовження терміну дії паперового паспорта громадянина України буде залежати, насамперед, від технічних можливостей центрів, які видають документи.

ID-картку зараз виготовляють для осіб, які вперше (при досягненні 14-річного віку) отримують паспорт громадянина України, а також у випадку пошкодження чи втрати документа. Одночасно користуватися двома паспортами (і книжечкою, і ID-карткою) не можна.

Як зауважила Лариса Карп’як, суттєвою перевагою ID-картки є те, що, окрім візуальної інформації, вона містить змінні дані, які заносяться на електронний чіп. Невдовзі це дозволить укласти єдиний демографічний реєстр України.

«У перспективі вибори також проходитимуть завдяки зчитуванню інформації з ID-картки. Своєю чергою, недоліком такої форми документу може бути те, що поки не всі державні установи мають можливості для зчитування інформації з електронного чіпу. Також зараз до картки окремо додається витяг про реєстрацію або довідка з місця реєстрації», – сказала директорка ЦНАПу.

Вона розповіла, що в луцькому центрі немає черг на видачу ID-карток. Черги формуються з охочих отримати паспорт громадянина України закордонного зразка. Усе через те, що обидва документи виготовляють на одному обладнанні.

Аби розформувати черги, у ЦНАПі діє система попереднього запису на оформлення закордонного паспорта.

«Записатися можна кожного дня у приміщенні ЦНАПу. Наші працівники відразу перевіряють наявність усіх необхідних документів, щоби потім не було труднощів при оформленні паспорта. Зараз у нас розписано все на 2 тижні вперед, а у день ми приймаємо близько 30 осіб», – зауважила Лариса Карп’як.

Окрім того, вона наголосила, що затримок із виготовленням паспортів немає. Також у випадку, якщо особа скористалася іншою послугою центру, наприклад шлюбом за добу, їй відразу пропонують оформити ID-картку.

Пластик vs папір: коли паспорт-книжечка стане недійсним

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: