Медіа ресурс селища Маневичі

Оконські джерела: легенда, цікаві факти та унікальні властивості

Кожен, хто проїжджає з Маневич в напрямку до Луцька, неодмінно зверне увагу на чарівне голубе плесо в селі Оконськ. Вода тут така кришталево-чиста, що аж світиться.

Ви побачите два куполоподібних фонтана – це б’ють наймогутніші джерела кастових вод. І хоча озеро неглибоке – всього 3 м, точну глибину жерла самих джерел поки встановити не вдалось. Ключі настільки сильні, що щосекунди виштовхують з глибини озера 200 л води.

Крім того, водойма відома ще й температурною аномалією. Незалежно від пори року, температура води в озері незмінна і складає 9°C. Завдяки цій унікальній властивості навіть найсильніші морози не здатні скувати озеро льодом.

За давньою легендою, там, де зараз знаходяться джерела, колись були панські стави. Пан мав красуню доньку, яка кохала бідного хлопця. Коли пан довідався про це, відразу ж назначив день весілля з іншим, багатим парубком. Як приїхав наречений, дівчина не зустріла його, а кинулась у воду. Побачивши це, бідний хлопець кинувся за нею. З того дня і вдарили із землі два джерела. Люди намагались закрити джерела, та даремно – вони пробивались в іншому місці.

Незадовго до Другої світової; війни (в 1938 році) місцеві селяни під керівництвом тодішніх польських властей благоустроїли озеречко – обвалували довкруж і обсадили деревами, що полюбляють вологу, джерела „обралили” широкими металевими трубами. Навколо з’явилась мережа ставків. Милуватись цією красою приїжджали тоді вельможні персони з самої Варшави.

А в теперішній час на базі джерел створені ставки для розведення риби, зокрема єдиного в області форелевого господарства.

Дивишся на неповторні Оконські джерела – і здається, ніби це сердечка рідної вкраїнської землі пульсують на її просторах. Ми повинні неабияк гордитись, що цей дивовижний Господній дар включено в конкурс для визначення семи чудес Волині.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 7 днів

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 815Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: