Медіа ресурс селища Маневичі

“Непридатні лічільники”, волинянин поскаржився на “Волиньгаз”

Лучанин Богдан Ульчак озвучив проблему, з якою зіткнулися багато містян: газовики знімають у будинку лічильники для повірки, прилади виявляються несправними, проте замінити їх за власний кошт «Волиньгаз» відмовляється. При цьому лучанин дивується, що знаходиться багато людей, які таки купують нові лічильники за свої гроші.

Про це пише Перший із посиланням на допис у Facebook.

«20.10.2017 року в моєму будинковолодінні представники ПАТ “Волиньгаз” зняли для повірки лічильник… Лічильника немає досі… Мій виявився чомусь не придатний, а відтак вони зобов’язані його замінити на новий за власний кошт. Проте у структури, яка є монополістом, надприбутковою фірмою, таких лічильників (безкоштовних) немає. А от придбати за гроші – лічильники є», – дивується чоловік.

« За цей час інша структура ТОВ “Волиньгаз збут” активно обліковує і розраховує спожитий моєю родиною газ – за аналогічний період минулого року», – додає він.

Як зазначає Богдан Ульчак, з такою ситуацією зіткнулися тисячі волинян.

«І дивним є те, що люди купують нові лічильники за власні кошти, платять за їх встановлення і т. д. Класна схема… Головне – прибуткова… Можна було б промовчати, вчергове махнути рукою, але мушу повоювати… Просто сам себе не буду поважати, як промовчу», – зазначив лучанин.

У ПАТ «Волиньгаз» розповіли, чому підприємство не замінює громадянам непридатні лічильники, та прокоментувала критику луцького адвоката Богдана Ульчака.

«20.10.2017 року фахівці ПАТ «Волиньгаз» у присутності споживача Ульчак І.В. взяли на періодичну повірку газовий лічильник марки САМГАЗ G-4. Востаннє повірка приладу згаданого обліку газу була здійснена 25.04.2006 року», – повідомили в прес-службі  ПАТ.

«Періодична повірка – встановлення придатності до застосування лічильників газу, які перебувають в експлуатації, через міжповірочний інтервал, що становить 8 років, залежно від типу лічильника і виробника, котрі зазначені в паспорті кожного приладу. За результатами повірки газового лічильника, яку здійснює на договірній основі представник ДП «Волиньстандартметрології», споживачеві 26.10.2017 видано довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки».

«Підставами для визнання засобу вимірювальної техніки непридатним є те, що похибка вимірювання на мінімальній витраті перевищує допустиму і становить 99,52%. Заходи щодо заміни лічильників газу, які не пройшли повірку та недоцільно ремонтувати, передбачені в Планах розвитку газорозподільної системи ПАТ «Волиньгаз» на 2018-2027 рр., зокрема, в інвестиційній програмі».

«При цьому, НКРЕКП має передбачити відповідне фінансування на встановлення таких лічильників газу для населення у тарифах газорозподільних підприємств. Тому після затвердження НКРЕКП заходів щодо заміни непридатних лічильників в інвестиційній програмі, або внесення відповідних змін в тарифі на розподіл природного газу, ПАТ «Волиньгаз» буде проводити заміну лічильників газу на нові».

«На період відсутності лічильника газу в споживача розрахунки здійснюються залежно від середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менше шести місяців», – йдеться в повідомленні «Волиньгазу».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 14 години

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 825Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: