Медіа ресурс селища Маневичі

Не здаватися та йти до перемоги попри усі негаразди. Інтерв’ю із сільським медиком

Фельдшер Цмінівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Лариса Пилипчук, знайома із роботою сілького медика з дитинства, адже її мама Галина Никонівна Пилипчук все життя пропрацювала фельдшером.

– Коли закінчувала Цмінівську середню школу, вже знала, ким хочу стати, а тому і подала документи у Луцьке медучилище. З першого разу не вступила, тож пішла працювати санітаркою до матері у ФАП с. Цміни, паралельно посилено готуючись до вступної кампанії. Наступного року я стала студенткою училища за спеціальністю «Лікувальна справа», – розповідає сільський медик.

У 1995 році Лариса Пилипчук працевлаштувалась у Новочарторийську дільничну лікарню фельдшером. Працювати подобалось. Багато чому навчилась від нині покійного Олександра Архиповича Мозоля, фельдшера, який виконував обов’язки головного лікаря. Проте у 2001 році лікарню закрили, а приміщення віддали під житло. У тому ж році відкрилась амбулаторія у Цмінах, тож перейшла працювати туди, де трудиться фельдшером і донині, пишуть на сайті районної газети “Нова Доба”.

Будь-якому медику доводиться бачити чимало неприємних моментів під час своєї роботи, однак інколи трапляється і самому ставати пацієнтом. У 2011 році, як грім серед ясного неба, для самої Лариси Петрівни пролунав страшний вирок – рак четвертої степені.

– Проте я не здавалася. Завдяки підтримці жителів Цмінівської сільради прийняла три курси хімії. Старалася не брати лікарняного, а йти на роботу, – продовжує Лариса Петрівна. – На улюбленій роботі знаходила рівновагу, спокій та менше думала про хворобу. Коли поставили цей діагноз, шукаючи порятунок, мене як током вдарило – моржування. І, щоб вижити, почала цим займатись. І нині щодня занурююсь у холодну воду, бігаю босоніж по снігу. Вода – це моя стихія, адже по гороскопу я Водолій.

Старша донька Лариси Петрівни Тетяна продовжує династію медиків – навчається на п’ятому курсі столичного Національного медичного університету ім. О. Богомольця. Молодший син Богдан закінчує восьмий клас.

Із 2009 року жінка по сумісництву працює на півставки у ФАПі с. Хряськ. Завдяки підтримці місцевих жителів у медзакладі стало значно комфортніше після гарного косметичного ремонту.

Унаслідувала Лариса Петрівна і батьків хист. Петро Пилипчук завідує Цмінівським Будинком культури, а тому його донька залюбки співає у місцевому вокальному колективі, який знаний не тільки в районі та Маневичах, а й підкоряв волинську сцену на 25-ту річницю Незалежності України. Також медичка є хористкою церковного хору Свято-Вознесенського храму УПЦ КП с. Козлиничі.

– Приємно, коли пацієнти дякують за твою роботу, бажають здоров’я, кохання, поваги від людей та дітей, трапляється і квіти дарують,– з усмішкою на вустах говорить медичка. – Тож і я напередодні 8 Березня бажаю усім жінкам бути красивими та веселими, ніколи не втрачати надію. Жінка весь час повинна бути на висоті, не падати духом, які б випробування не готувала для неї доля.

Сергій ГУСЕНКО
Фото із сімейного альбома.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 3 дні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 826Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: