Медіа ресурс селища Маневичі

На Маневиччині є піщана гора, яку спорудили селяни на честь перемоги Пілсудського.

Піщаний пагорб за селом Костюхнівка Маневицького району називають «Польською горою». За переказами старожилів, гора – рукотворна, пісок на неї носили навіть шапками не тільки селяни, а й польські вояки, пише Волинь24.

Як згадувала мешканка Костюхнівки Ганна Кондрацька, чоловік якої працював на будівництві, платили за роботу хлібом.

«Польська гора» з’явилася у селі в 30-х роках 20 ст. на честь перемоги польських легіонерів під командуванням маршалка Юзефа Пілсудського над військами царської Росії.

Гора була своєрідним місцем паломництва для учасників боїв під Костюхнівкою. На ній був музей і камінь з написом «Пан маршалек Юзеф Пілсудський». Щоосені там відзначали річницю битви часів Першої світової.

Довідково:

Біля села Костюхівка під час Першої світової війни в складі австрійської армії перебували польські легіони Юзефа Пілсудського. 4 -6 липня 1916 року біля села відбулася Костюхнівська битва — одна з найважливіших під час Брусиловського прориву.

У селі досі є цвинтар польських легіонерів, котрі загинули під час боїв.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 56 хв.

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 655Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: