Медіа ресурс селища Маневичі

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл відвідали парафію Преображення Господнього села Четвертня

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл вперше відвідав парафію Преображення Господнього села Четвертня Маневицького деканату після її переходу до Православної церкви України.

Владика очолив божественну літургію з нагоди відпустового свята в день преподобної Пелагеї, – інфорормує пресслужба Волинської єпархії ПЦУ.

Як розповів настоятель храму священник Микола Случик, цю Божу угодницю давно шанують у цій місцині. Адже в час, коли люди масово вмирали від чуми, тодішній священник у день вшанування цієї святої відправив божественну літургію та молився до неї, просячи заступництво. Після цього люди в селі перестали вмирати й почали відзначати відпустове свято, аби щороку вшановувати преподобну Пелагею.

Згадуючи цю історію у проповіді, високопреосвященний зауважив, що лише щира молитва віруючих людей змогла вигнати страшну біду зі села. А щира молитва – це та, яку ти розумієш, зрозумілою мовою, пояснює архієрей.

Адже в той день, коли Святий Дух зійшов на апостолів, вони почали говорити різними мовами, аби інші люди могли розуміти Святе Письмо. Тому сьогодні у цьому храмі й лунає молитва українською, аби всім було зрозуміло, – підкреслив керуючий єпархією.

Із владикою молилися: маневицький декан протоієрей Андрій Закидальський, цуманський – протоієрей Іван Зеленко, настоятель о. Микола, інше духовенство Маневицького, Ківерецького і Цуманського благочинь, представники влади та громадськості, парафіяни.

Під час богослужіння архієрей нагородив настоятеля черговою священничою нагородою. Також благословенні грамоти отримали активні парафіяни, які сприяли возз’єднання парафії з ПЦУ, і церковний хор «Воскресіння».

Преображенську церкву в с. Четвертня було побудовано 1600 р. на кошти княгині Анни, яка була нащадком великих князів Четвертинських. У пізніші часи поблизу храму були споруджені жіночий і чоловічий монастирі, будівлі яких служили фамільною усипальницею для усієї княжої родини Четвертинських. На жаль, обителі не збереглися, а храм є, його зараховано до пам’яток архітектури національного значення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 4 дні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: