Медіа ресурс селища Маневичі

Маневиччину відвідали гості із Чернівецької та Житомирської областей

Голови об’єднаних територіальних громад з Чернівецької та Житомирської областей побували на Волині, де вони навчались співпраці з лісовими господарствами.

Два десятки представників цих регіонів відвідали Волинь в рамках навчального візиту «Використання лісових ресурсів як інструмент економічного розвитку ОТГ»,  – пише видання Перший.

У найбільшому лісництві працюють не лише з деревиною

Гостям також показали найбільше на Волині та одне з найбільших в Україні Маневицьке лісове господарство. У його розпорядженні – 52 тисячі гектарів лісу.

«Хвойні насадження стають зрілими у 90 років, вільха – у 40 років, береза – у 60. Якщо ці дерева не зрізати, після цього віку дерева просто зігниють і втратять свою цінність. Так само, як у сільському господарстві. Восени картоплю потрібно викопати, інакше вона пропаде. От тільки до аграріїв ні в кого немає зауважень, а лісників постійно звинувачують, що ми знищуємо ліс. Але це зовсім не так! На місці вирубок ми обов’язково садимо нові дерева в тому ж обсязі», – каже інженер з охорони праці Ольга Пащенко.

У Маневицькому лісгоспі працюють без відходів – найменші гілочки та навіть хвою переробляють. З останньої роблять хвойний екстракт, який використовують для корисних ванн. Також у Маневицькому лісгоспі є консервний цех, де заготовляють до 60 видів продукції: варення з лісових ягід, гриби, овочі, березові соки з різними додатками. Частина йде на експорт.

Окрім цього, на території є теплиця, де вирощують зелень та овочі для місцевої їдальні, лісовий посадковий матеріал і лохину. Вона працює круглий рік.

Така різностороння діяльність приносить користь місцевим громадам.

«Ми є основним бюджетоутворюючим підприємством району. За шість місяців цього року у бюджет перерахували 25 мільйонів гривень. При цьому у нас працює 400 людей, які отримують в середньому 13 тисяч гривень», – каже Ольга Пащенко.

Голови ОТГ з Житомирщини та Буковини готові переймати досвід

Також гостям показали Городоцьку школу, чиї вихованці шкільного лісництва посідають призові місця на всеукраїнських змаганнях. Діти тут не лише вирощують екзотичні рослини, а й роблять картини та скульптури з власноруч стабілізованого моху.

Насамкінець голови житомирських та чернівецьких громад побували у Прилісненській ОТГ. Тут саме будують нову амбулаторію та готуються до відкриття ЦНАПу.

«Дуже цікава поїздка вийшла. Побачив багато речей, які думаю запровадити у нас. У нас в лісництвах переробляється лише деревина, а тут і заготівля ягід, і переробка їх, виготовлення екстракту. Зараз світ такий, що одним видом бізнесу не варто займатись, потрібна багатовекторність. Тому нам було дуже цікаво побачити, як це організовано на Волині», – каже голова Миропільської громади, що на Житомирщині, Валерій Гиндич.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 3 дні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: