Медіа ресурс селища Маневичі

Маневицький завод налагодив випуск торфобрикетів з добавкою тирси

ЛУЦЬК, 19 листопада. /Зіновій Жижара – УКРІНФОРМ/. Відходи місцевих деревообробних виробництв, які досі вивозилися на звалища, пустив у діло колектив Маневицького торфобрикетного заводу, що на Волині. Тут уперше в торфодобувній галузі налагоджено випуск торфобрикетів з добавкою тирси, що помітно знизило вартісь і поліпшило якість цього виду твердого палива, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Як розповів директор цього державного підриємства Володимир Щербачук, щоб випустити тонну брикетів потрібно дві тонни торфу. Його добування з кожним роком дорожчає. Адже потрібно розробляти нові поклади там, де практично всюди росте ліс. Щороку підприємству на освоєння нових родовищ держава виділяє не менше 2-ох мільйонів гривень. А тим часом в тому ж Маневицькому районі працює 4 лісгоспи, чимало приватних деревообробних підприємств. Вони усі свої деревні відходи, в тому числі і тирсу, вивозять на сміттєзвалища. От ми й вирішили добавляти цю тирсу в брикети.

За новою технологією в брикети можна добавляти до 30 відсотків тирси. На заводі в експериментальному порядку почали додавати лише 10 відсотків таких відходів. Нові торфобрикети за своїми якостями перевершують звичні. Зменшується відсоток золи, підвищується їх міцність, що важливо для транспортування. Знизилася і собівартість продукції.

І на цьому досягненні ми не маємо наміру зупинятись, говорить Володимир Щербачук. Нині колектив готується до впровадження у виробництво чергової новинки – випуск торфяних пілетів і пілетів з відходів тої ж деревини. Керівництво “Укрторфу” пообіцяло виділити півтора мільйона гривень на придбання лінії з виробництва пілетів. Якщо слова буде дотримано, то уже наступного року нове виробництво запрацює.

Маневицький торфобикетний завод, що діє з 1970 року, є одним з провідних підприємств такої галузі в Україні. Йому та іншому тутешньому підприємству – торфозаводу “Сойне” належить 55 відсотків продукції з усіх торфобрикетів, що випускаються в Україні. Волинські торфобрикети постачаються майже у половину областей України і навіть в АР Крим. Уперше близько двох відсотків продукції почали експортувати у сусідню Польщу.

Рекламка: якщо вам потрібна допомога з похмілля, то спробуйте медичний препарат Алко-сорб від фірми Орісіл-Фарм http://orisilpharm.com

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: