Медіа ресурс селища Маневичі

Маневичан попереджають: кліщі виходять зі «сплячки» і починають активно полювати

Мешканців Волині попереджають про небезпеку від кліщів, які почали прокидатись навесні.

Повідомляє Район.Маневичі

Адже вони є збудниками вірусного енцефаліту, який вражає нервову систему і призводить до паралічів.

На території Волині існує активнодіючий природний осередок кліщового вірусного енцефаліту (у Ратнівському районі), – інформує Волинський лабораторний центр.

За останні 10 років хвороба вже реєструється у поодиноких випадках у більшості районах. Щорічно з приводу укусів кліщів звертається за медичною допомогою до 500 волинян (за 2017 рік — 493 особи).

За даними МОЗ України, зазвичай активність кліщів починається у квітні – травні, коли вони виходить зі «сплячки» і починають активно полювати і розмножуватися. А ще, коли люди виганяють худобу на пасовища.

За даними спостережень, загальна активність кліщів на території Волинської області спостерігається у період з квітня по жовтень включно.

Кліща можна «підчепити» де завгодно, навіть у великому місті, однак частіше це відбувається на території лісопаркових зон.

Наприклад, у 2017 році в області пік захворювань на лаймбореліоз припадав на пору збору ягід і заготовки трав (травень – липень) — до 65% випадків. На період збору грибів (серпень-жовтень) припадає до 30% захворювань, в межах 5% — пов’язані з роботою на дачних масивах та відвідуванням міських парків.

Зараз в області розпочата підготовка до літньої оздоровчої кампанії. Тому, є актуальним проведення профілактичних заходів щодо попередження випадків укусів кровососними комахами.

Найбільш вдалий час для проведення першої акарицидної обробки – до початку активного кліщового сезону, а саме початок квітня.

Тому, лабораторний центр рекомендує: відповідальним за благоустрій особам, розпочати впорядкування прилеглих до зон відпочинку територій (особливо дитячих таборів), місць масового перебування людей та рекреаційних зон тощо. Також, необхідно розпочати проведення акарицидних обробок для знищення комах у місцях перебування людей та інших профілактичних заходів щодо профілактики згаданих вище небезпечних захворювань.

Джерело: manevychi.rayon.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 3 дні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 826Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: