Медіа ресурс селища Маневичі

Фото села Костюхнівка 100-річної давності

Показали, яким було село на Маневиччині сто років тому – в Першу світову війну. З історії відомо, що Костюхнівка у війну була в епіцентрі головних подій.

В 2015 році експедиція волонтерів ДП «Волинські старожитності» виявила велике поховання в районі сіл Костюхнівка і Лісове. Також завдяки місцевому священику з села Комарово поховання приїжджого з Росії, який помер у військовому госпіталі. Ці могили датуються 1915 роком, пише Район.Маневичі.

В одному із тогочасних інтерв’ю волинський археолог, викладач СНУ імені Лесі Українки Олексій Златогорський зазначив, що на початку вересня 1915 року на Волинь прибули польські легіони у складі австрійсько-угорської армії і від 17 вересня до 10 жовтня тривали запеклі бої поляків з російськими військами в районі сіл Троянівка-Колки та Велика Медвежка.

Наприкінці ХІХ століття в селі Костюхнівка було 124 будинки і 709 жителів, дерев’яна церква, два водяні млини, сукновальня.

Під час Першої світової війни в районі Костюхнівки у складі австрійської армії перебували польські легіони Юзефа Пілсудського. Вже на четвертий день Брусиловського прориву 26 травня (8 червня) 1916 р. в районі Костюхнівки і Вульки Галізуйської (тепер с. Березина) тривали запеклі бої.

4–6 липня 1916 року біля села відбулася Костюхнівська битва – одна з найважливіших під час Брусиловського прориву.

Окрім фото, вдалося розшукати малюнок школи польських легіонів, яка теж знаходилась в Костюхнівці 100 років тому.

Джерело фото: https://polona.pl

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 7 днів

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 815Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: