Медіа ресурс селища Маневичі

Чи буде все-таки Маневицька ОТГ. Як відбулися громадські слухання?

24 червня відбулися громадські слухання у Маневичах щодо об’єднання із Черевахівською сільською радою.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

На захід у прибуло понад 100 місцевих жителів.

Як розповів голова Маневицької селищної ради Олександр Гаврилюк, такий формат об’єднання виник унаслідок інертності сільських рад, які суміжні із Маневичами. Оскільки при попередньому ініціюванні об’єднання Маневицькою селищною радою дві сільські ради дали відмову, тому була створена робоча група із представниками чотирьох сільських та селищних рад. Але на етапі її створення дві сільські ради також дали негативну відповідь щодо об’єднання і це заблокувало подальший процес.

Під час громадських слухань радник із просторового планування Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Катерина Степчук розповіла присутнім про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Власне вона зауважила, скільки вже землі отримали волинські ОТГ. Також у своєму виступі вона наголосила на важливості розроблення стратегічного плану розвитку громади.

Під час громадських слухань радник із децентралізації Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Урбан озвучила фінансові показники потенційної Маневицької об’єднаної територіальної громади в складі двох рад, які не викликають застороги, оскільки власні доходи внаслідок об’єднання зростуть до понад 36 мільйонів гривень, а кількість жителів сягне 11 тисяч 595 осіб. Також власні доходи на одного жителів після об’єднання зростуть із 925 гривень до 3 тисяч 114 гривень внаслідок перерозподілу податків до новоствореної ОТГ.

При цьому питома вага адміністративних видатків у розрізі власних доходів становитиме 14,18 % при рекомендованій до 20 %.

Вище наведені показники свідчать про високу спроможність потенційної громади.

Радник з децентралізації Оксана Урбан наголосила, що створення громади у такому форматі дозволить прилеглим сільським радам приєднатися до неї відповідно до закону, коли жителі громади ухвалять позитивне рішення про приєднання у майбутньому.

З огляду на це можна сподіватися на збільшення чисельності новоствореної громади після подолання стереотипів щодо негативного об’єдання у цю ОТГ.

Маємо велику надію, що представники Маневицької РДА будуть сприяти в процесі децентралізації у районі, оскільки, за словами президента України Петра Порошенка, децентралізація є найбільш вдалою та успішною реформою.

У підсумку жителі громади більшістю голосів прийняли позитивне рішення про ініціювання об’єднаня.

Нагадаємо, що на території Маневицького району уже функціонують Колківська та Прилісненська об’єднані територіальні громади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 2 дні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 828Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: