Медіа ресурс селища Маневичі

А ви знали, що річка Прип’ять найбільша за площею басейну, довжиною і водністю?

Прип’ять належить до числа великих річок України, найбільша за площею басейну, довжиною і водністю права притока Дніпра. Річка Прип’ять є транскордонною річкою України, протікає на території двох держав: України та Республіки Білорусь.

Довжина річки Прип’ять становить 775 км, у межах України 254 км, площа водозбору -114,3 тис. кв. км , із них в межах України 68,366 тис. кв. км, – пише Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять.

Прип’ять має добре розвинуту гідрографічну сітку (10,5 тис. річок та струмків). Більшість приток повністю або частково каналізовані. Правобережні притоки течуть, в основному, територією України, лівобережні – Республікою Білорусь.

Найбільші притоки річки Прип’ять в межах України – Горинь,Турія, Стир, Стохід, Уборть, Ствига, Словечна, Жолонь та Уж.

Басейн річки Прип’ять розташований у межах 7-ми областей України: Житомирській, Волинській, Рівненській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій та Київській.

З метою збереження в природному стані типових для Українського Полісся лісоболотних комплексів створено Поліський природний заповідник загальнодержавного значення, розташований в Олевському та Овруцькому районах Житомирської області площею 20 104 га.

На території Волинської області річка  Прип’ять залишилася однією з небагатьох річок, заплави якої збереглися у природному стані. Практично вся територія включена до природно-заповідного фонду держави – тут знаходяться 10 гідрологічних заказників та регіональний ландшафтний парк «Прип’ять – Стохід».

Шацький національний природний парк створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання унікальних природних комплексів Шацького поозер’я, розташований у Шацькому районі Волинської області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 5 години

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 844Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: