Медіа ресурс селища Маневичі

24 липня, чого чекати?

Про погоду: Ранок в Маневичах буде хмарним, температура повітря коливатиметься від +19° до +26°. Після обіду небо стане безхмарним, опадів не передбачається. Швидкість вітру 4-6 м/с, пориви вітру до 9-11 м/с. Сонце зійде о 05:31, а зайде в 21:17. Вологість повітря становитиме 67 %.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1906: +9,4, а найтеплішим у 1910, 1960 – +34.

За народним календарем:  Сьогодні згадуємо рівноапостольну Ольгу.

У святому хрещенні Олену, княгиню Київську, бабцю Володимира Великого, хрестителя Русі. Ольга була, безумовно, постаттю визначною: їй, жінці, в ті далекі часи вдалося те, що не вдавалося багатьом чоловікам – тривалий час залишатися при владі й померти власною смертю в пристойному віці. Секрет такої політичної успішності крився не тільки в сприятливих обставинах, але й у досить сильному характері цієї жінки, яка не боялася робити сміливі самостійні публічні вчинки. Добрі чи погані – то вже інше питання. Літописи називають її хитрою, а сучасні дослідники – мудрою і далекоглядною правителькою.

Православна церква ще у домонгольські часи прилучила Ольгу до сонму святих (хоча офіційна канонізація навряд чи відбулася). Місце і дата народження княгині Ольги достеменно невідомі. Меткі росіяни радо й давно “приватизували” цю історичну постать, так само, як і багатьох інших, назвавши її “вєлікой княгінєй Русской” і поставили в одну шеренгу разом з Петром І, Катериною ІІ, Леніним і Сталіним. Одним із головних аргументів є той, що начебто Ольга народилася під Псковом. Але чи й дійсно це так – невідомо. На сьогодні існують, принаймні, 9 версій походження княгині, але сталої нема.

Прикмети дня:

  • На Юхим грім прогримів – буде добре риба ловитися;
  • Гулкий грім 24 липня віщує досить сильний дощ;
  • Сяйво Стожар – прикмета, яка пророкує хорошу полювання на ведмедя.

День ангела (Іменини): Ольги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 1 рік

#Маневичі

Коментарі: 0Публікації: 116Реєстрація: 17-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: