Медіа ресурс селища Маневичі

19 серпня в Маневичах

Про погоду: День в Маневичах буде ясним та теплим, температура повітря коливатиметься від +19° до +25°.Можливі короткочасні опади. Швидкість вітру 1-2 м/с, пориви вітру до 6 м/с. Сонце зійде о 06:10, а зайде в 20:32. Вологість повітря становитиме 75 %.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1893 році: +7,4; а найтеплішим у 1946 – 37,8.

За народним календарем: Сьогодні Великий Спас.

Сьогодні святкуємо Преображення Христове, або як кажуть у народі – Великий (Яблучний) Спас. Це не тільки одне з найбільших свят серпня, але й одне з 12 найбільших свят церковного календаря. Цього дня Церква  згадує євангельську подію, коли декілька апостолів разом з Ісусом Христом піднялися на високу гору. Тут Христос преобразився: Його обличчя засяяло, як сонце, а одяг зробився білосніжним і сяючим. При цьому з хмари почувся голос Бога Отця: “Це Син мій Улюблений, Його слухайтеся!” Смисл свята полягає в тому, що в преображенні Христос виявив Свою Божественну природу. Під час преображення цілковито проявилася також і Пресвята Трійця: Бог Отець – в голосі з хмари, Бог Син – Ісус Христос, який показав себе в Божественній подобі, та Бог Святий Дух – у Божественному сяйві.

Однак в народі празник Спаса мав і світське значення, пов’язане зі святом урожаю, притаманним багатьом культурам. Красномовним свідченням цього є звичай освячувати в церкві дари природи: яблука, сливи, груші, обжинкові вінки, бджолині стільники тощо. Іноді на Спаса несли до церкви також мак, моркву, цибулю, лікарське зілля. З особливим нетерпінням чекали Спаса пасічники. Годилося напередодні Спаса дати меду сусідам, приятелям, вдовам, сиротам та немічним людям. Яблука до Спаса їсти було заборонено. Особливо це стосувалося жінок, у яких померли діти, і дівчат, що залишилися без матерів. Цікаво, що не всюди в Україні свято відоме під назвою Спас. Приміром у деяких регіонах Закарпаття празник іменується тільки як Преображення. Тут не святять ні страв, ні овочів, хоч і святкують досить урочисто.

Прикмети дня:

  • Який Яблучний Спас – таким буде і січень;
  • Погода на Яблучний Спас визначає, за прикметами, яким буде свято Покрови;
  • Сухий день – восени теж буде мало опадів, ясна погода – зима буде холодною;
  • Якщо не їсти яблук до Яблучного Спаса, 19 серпня, а потім у свято спробувати яблуко з медом і загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.

День ангела (Іменини): Олімпіада.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 2 роки

#Маневичі

Коментарі: 0Публікації: 116Реєстрація: 17-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: