Медіа ресурс селища Маневичі

10 липня, чого чекати?

Про погоду: Цілий день в Маневичах небо ясним, місцями буде хмарно. Опадів не передбачається. Температура повітря прогріється до +26°. Швидкість вітру 1 м/с. Сонце зійде о 05:13, а зайде в 21:32. Вологість повітря становитиме 40%.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1958 році: +7,5; а найтеплішим у 1947 –  +35,9.

За народним календарем: Самсон

Святий Самсон був лікарем, цілителем і чудотворцем. Походив він із заможної римської родини, але жив доволі скромно – після смерті батьків роздав усе своє майно, а рабів відпустив на волю. У нього було добре серце, тому лікував він здебільшого безкоштовно. Якось він зцілив від важкої хвороби самого імператора. Правитель хотів щедро віддячити лікаря, але той попросив збудувати натомість  притулок для вбогих і немічних, своєрідний прообраз сучасного хоспісу. Там він до кінця свого життя опікувався хворими.

В народі Самсона називали Сіногнієм. У давнину на цю пору припадав сезон заготівлі сіна, але іноді траплялося, що починалися затяжні дощі й сіно починало чорніти і гнити.

Прикмета дня: “На Самсона, – казали, – бійся мусона”. Якщо йтиме дощ, то негодитиме сім тижнів – аж до бабиного літа.

Також спостерігали: якщо навіть стара кішка починає гратися – на дощ;  молодий кіт заграє з курками чи вилазить високо на дерево – також перед негодою. Якщо кіт згорнувся в клубочок і лапками приховав писок – похолодає, а коли вмивається, довго полизуючи лапку, – на суху й гожу погоду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 1 рік

#Маневичі

Коментарі: 0Публікації: 116Реєстрація: 17-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: