Медіа ресурс селища Маневичі

Запрошуємо в Маневичі :)

Трішки про Маневичі

Історія

Селище виникло у 1892 році як залізнична станція під час будівництва залізниці Ковель-Сарни. Названо за назвою поблизького села (тепер — с. Прилісне). У 30-х роках ХХ ст. швидко розростається завдяки розвитку промисловості. Зокрема тут будується одна з фабрик бельгійського фабриканта Ля Шепеля.

Виникають невеликі лісопильні заводи (тартаки).

Містечко населяють переважно євреї (прибл. 50 %) та поляки (прибл. 30 %). Тут жили також українці, німці.

Майже усе єврейське населення Маневич було знищено під час ІІ світової війни у 1942 році, польське населення частково знищене та депортоване комуністами у 1939-41 рр. Переважна кількість поляків залишила містечко після війни.

Пам’ятки

Значних памяток немає. Залізничний вокзал (1905), Римо-католицький костел Преображення Господнього (1934). Недалеко від Маневич (на автотрасі Маневичі-Луцьк) — унікальна гідрологічна пам’ятка — Оконські джерела, відомі своєю неповторно чистою водою з особливим хімічним складом.

Економіка

У Маневичах працює завод з виробництва торфобрикетів, державне підприємство з обробки деревини, приватні пилорами. Спільне польсько-українське підприємство, що займається заготівлею грибів та ягід та експортом їх у країни ЄС. Розвиваються економічні зв’язки з Польщею

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 3 дні

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: