Медіа ресурс селища Маневичі

«Особисті селянські господарства та сімейні ферми потребують фінансової підтримки», – Андрій Линдюк

Сьогодні велика увага держави прикута до розвитку галузі тваринництва.

Повідомляє Район.Маневичі

Адже саме ця галузь є наповнювачем ринку висококалорійними продуктами харчування – м’ясом, молочними продуктами, яйцями тощо. А також тваринництво дає сировину для харчової і легкої промисловості.

Ситуація, що склалася в Маневицькому районі, є невтішною на даний час. Так як в районі спадає показник щодо створення та утримання родинних ферм. Тому це питання було розглянуто на розширеній нараді, яку провів голова РДА Андрій Линдюк, – повідомляє прес-служба Маневицької РДА.

З інформацією «Про роботу сільських рад за 2017 рік по розвитку галузі тваринництва та проведення селекційно-племінної роботи в особистих селянських господарствах» виступив начальник відділу агропромислового розвитку управління регіонального розвитку РДА Микола Пацаманюк:

Станом на 1 січня 2018 року в районі нараховується 151 родинна ферма, які утримують три і більше корів. В порівнянні до минулого року зменшилось на 19 родинних ферм.

Найбільші показники спаду в порівнянні до минулого року, наступних сільських радах: Великоосницька – 7 ; Старосільська – 4 ; Комарівська та Рудниківська по 3.

У Красновільській сільській раді збільшилось на 5 ферм. Відсутні родинні ферми у Будківській, Гораймівській, Оконській, Черевахівській, Чорнижівській сільських радах та в селах: Прилісне; Городок; Карасин; Серхів.

В районі діє Комплексна програма розвитку основних галузей агропромислового комплексу району на 2016-2020 роки та Комплексна програма розвитку агропромислового комплексу Волинської області на 2016-2020 роки.

На виконання Комплексних програми з обласного та районного бюджету в 2017 році на розвиток особистих селянських господарств району спрямовано 226,4 тис. грн.; з них: районний бюджет – 150,5 тис. грн, обласний бюджет – 75,9 тис. грн.

Зокрема, на часткове відшкодування вартості штучного осіменіння (районний бюджет) – 74,6 тис. грн; виплачена дотація власникам особистих селянських господарств, що утримують три і більше корів в сумі 151,8 тис. грн. (з районного бюджету 75,9 тис. грн. та обласного бюджету 75,9 тис. грн на умовах співфінансування в розрахунку 300 грн. за корову).

Рішенням районної ради від 2 березня 2018 року № 27/24 на реалізацію Комплексної програми району на 2018 рік виділено 75 тис. грн по наступних напрямках діяльності:

  • часткове здешевлення вартості штучного осіменіння корів і телиць виділено – 30000 грн.;
  • на умовах співфінансування з обласного бюджету дотація власникам особистих селянських господарств, які утримують три і більше корів виділено – 35 000 грн.;
  • на умовах співфінансування з обласного бюджету дотації за утримання телиць та нетелів в особистих селянських господарствах, які народилися в результаті штучного осіменіння, вирощені і утримувались в цьому господарстві до 2-х річного віку виділено – 10 000 грн.

В 2018 році з державного бюджету передбачена спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка ВРХ, що народився в поточному році з розрахунку 2500 гривень на 1 голову при утриманні його до 13 місячного віку.

Голова райдержадміністрації Андрій Линдюк дав доручення працівникам відділу агропромислового розвитку працювати у напрямку стимулювання особистих селянських господарств до збільшення кількості поголів’я в родинних фермах, збільшення родинних ферм і, бажано, фермерів.

«Результати в цьому напрямку невтішні, тому слід змінити стратегію розвитку тваринництва в районі, – зауважив голова РДА. – Особисті селянські господарства та сімейні ферми потребують підтримки у створенні умов для виробництва та збуту сільськогосподарської продукції, забезпеченні її якості, відповідно до діючих стандартів, запровадженні засобів малої механізації, підвищенні продуктивності і генетичних якостей майбутнього маточного поголів`я худоби, шляхом проведення штучного осіменіння спермою атестованих племінних бугаїв з високим генетичним потенціалом».

«Тому на сьогодні вкрай актуальним є надання фінансової підтримки домогосподарствам, що прагнуть покращити якість продукції та модернізувати власне виробництво, і для яких таке виробництво є єдиним джерелом існування. В перспективі такі особисті селянські господарства при збереженні та нарощенні поголів’я будуть мати можливість трансформуватись, або у фермерські господарства сімейного типу, або зареєструвати власне підприємництво, що в підсумку забезпечить створення нових робочих місць, підвищення рівня зайнятості населення, покращення умов праці селян», – додав Андрій Линдюк.

Джерело: manevychi.rayon.in.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 1 тиждень

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 846Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: