Медіа ресурс селища Маневичі

Навчальна поїздка представників ОТГ Сумської, Чернігівської та Дніпропетровської областей на Маневиччині

17-18 липня на Волині відбувалася навчальна поїздка «Використання лісових ресурсів як інструмент економічного розвитку ОТГ» для представників об’єднаних територіальних громад Сумської, Чернігівської та Дніпропетровської областей.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Розпочався візит із відвідин Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування, де його директор Анатолій Пархом’юк  звернувся до присутніх із вітальним словом і наголосив на важливості досвіду ОТГ у лісовій сфері.

Радник із регіонального розвитку Волинського ЦРМС Петро Гоцалюк розповів про область та її «родзинки».

“На Волині понад 683 тисячі гектарів лісів та лісових площ. Це третина області. Половина вкритої лісом площі припадає на Маневицький, Камінь-Каширський, Ківерцівський та Любомльський райони. Майже у всіх цих районах створені громади і невдовзі більшість з них візьме відповідальність за лісові масиви на себе”, – зауважив під час презентації радник з регіонального розвитку Петро Гоцалюк.

Побували представники об’єднаних громад із трьох областей і в найбільшому лісовому господарстві на Волині – Маневицькому. Зокрема, гостям продемонстрували систему відеоспостереження, яка дозволяє зафіксувати пожежі у лісі і оперативно на них відреагувати. У структурі ДП “Маневицьке лісове господарство” лісництва, цех деревообробки, консервний цех, транспортний цех, котельня, торговий комплекс (кафе, магазини, склади) тощо. А у теплицях підприємства вирощують чимало рослин і навіть…кавуни.

До того ж є пасіки, мисливське господарство, цех хвойного екстрату тощо. Останній дуже вразив представників об’єднаних територіальних громад із інших областей. Зокрема, хвойний екстракт – це препарат рослинного походження, отриманий із свіжої хвої сосни і ялини шляхом водяної екстракції. Екстракт є екологічно чистим продуктом, що містить в собі мікро і макроелементи, фітонциди, ефірне масло, каротин, амінокислоти, які важливі та необхідні для здоров`я і життєдіяльності людини. Наприклад, при регулярному прийомі ванн із таким екстрактом покращується сон, стимулюється кровообіг, регулюється і активізується обмін речовин.

Очільник департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак відзначив, що найдужче його під час візиту зацікавило переробка, зокрема, дикоросів.

Підприємство експортує продукцію переробки деревини до країн Європи, а також Індії та Саудівської Аравії. Виробляє понад 50 найменувань консервної продукції, більшість якої реалізується під торговельною маркою “Ліси Волині”. Зокрема консервовані ягоди, гриби, соки експортуються до Польщі, Австрії, Литви та Ізраїлю.

Також представники ОТГ побували у ДП «Городоцьке ЛГ», де ознайомилися з роботою підприємства, дізналися більше про співпрацю лісівників та місцевої громади на прикладі реалізованих проектів. Відбулася зустріч із головою Прилісненської ОТГ Ігор Терещенко, який розповів про те, що вже вдалося зробити в громаді.

Побували гості і в школі села Городок, що входить до Прилісненської об’єднаної територіальної громади. У ній вони дізналися, як створити модний нині стабілізований мох та на власні очі побачили, як діти виготовляють макет шкільного двору із цього моху.

Радник із регіонального розвитку Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій Стариков зауважив, що він узяв участь у чималій кількості стаді-турів від ЦРМС та U-LEAD, а тому відзначив, що саме відвідини Волині його вразили і організацією візиту, і його змістовим наповненням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Автор публікації

Офлайн 1 годину

#Маневичі

Інформаційний веб-ресурс #Маневичі – новини селища та району – це спеціальний портал, створений з метою інформування жителів про новини та події, які відбуваються в селищі та районі.
Коментарі: 0Публікації: 656Реєстрація: 15-03-2018


Вас може зацікавити
Авторизація
Реєстрація
Генерація паролю

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: