Курс «Розумна взаємодія» створений за ініціативи Британської Ради в Україні
Навчання за дистанційним онлайн курсом «Розумна взаємодія»(безоплатно) для громадян, представників органів місцевого самоврядування і державних органів, неприбуткових організацій, фондів, бізнесу та ЗМІ.
Курс «Розумна взаємодія» створений за ініціативи Британської Ради в Україні та спрямованим на налагодження ефективної співпраці з використанням сучасних технологій.
В центрі уваги Розумної Взаємодії – посилення вигод різних груп. Курс орієнтований на практичні результати. Відповідно Ви зможете не тільки ознайомитись із оригінальними підходами та ІТ-інструментами, але і розпочати практичне впровадження ще під час навчання. Для громадян, представників органів місцевого самоврядування і державних органів, неприбуткових організацій, фондів, бізнесу та ЗМІ.
Дана програма складається із 4 компонентів:
-
Компонент 1: “Розумний Громадянин”
Мешканці, які позначають зі свого мобільного (чи іншого пристрою) проблемні чи привабливі місця та питання. Ці позначки мають назву “маячки” на мапі громади.
Майже кожного дня ми стикаємось з факторами навколо, що викликають негативні чи позитивні емоції. Отже “Мисливці за проблемами” це найбільш доступна роль для переважної більшості мешканців. Відповідно навчання включає мінімально необхідні теми: як долучитися до системи (створення екаунту), як створити та видалити свій маячок, як привернути увагу до своїх маячків та переглядати відповіді та пропозиції на свої маячки.
За бажанням місцевої влади можна розгорнути низку цікавих сервісів, чи інтегрувати до вже існуючих, цьому будуть навчати в компоненті “Розумна Влада” (аналогічно – “Розумні НКО”).
Вирішувачі проблем, Соціальні Підприємці
Ті, хто долучаються до вирішення позначених проблем. Зазвичай це може бути будь-хто, хто має компетенції стосовно позначеної проблеми: мешканці, представники НКО, влади, бізнесу. В цьому компоненті навчаємось насамперед як мешканці за наступними темами: надати пораду у коментарі до маячка, створити проект вирішення питання, огляд кроків для збору коштів на проект методом краудфандінгу та подання на грант, реагування на зростання попиту (поширення проекту рішення на декілька позначок проблем).
Соціальні Інвестори
Ті, хто докладають ресурси (час, гроші і т п) до вирішення проблеми. Зазвичай це можуть бути самі мешканці, НКО, місцевий бюджет, бізнес, мешканці інших країн, міжнародні донори. В цьому компоненті навчаємось насамперед як мешканці основним інструментам. Запропонована система надає користувачам унікальні можливості з контролю своїх коштів, які ви поки що ніде більше не побачите. Ви дізнаєтесь про базові функції, а саме: як зацікавлені мешканці можуть надати допомогу без входу в систему, як і для чого створюються персональні фонди, як надавати та повертати свої кошти у наразі потреби.Шукачі, Медіа
Тут йдеться про те, як знайти інформацію та деякі можливості її відображення. Ви дізнаєтесь про інструменти пошуку та фільтрації, статистики, як створити “власний мобільний додаток” та налаштувати локальне/гіперлокальне ЗМІ на мобільному телефоні, як відображати обрану інформацію на власному сайті в реальному часі.Відображення обраної інформації на власному сайті (в т.ч. місцевої влади, НКО, ЗМІ, бізнесу) є ще одним привабливим кроком для запровадження “Розумної Взаємодії”.
-
Компонет 2: “Розумна НКО”
Цей модуль буде корисним для представників зареєстрованих організацій з кодом неприбутковості (громадські та благодійні організації, фонди, ОСББ і т.і).НКО мають унікальну роль та цікаві можливості в розробленій системі. Базове навчання передбачає наступні теми: Створення власних Сфер/Шарів інформації на мапі, Взаємодія НКО з Мисливцями за проблемами, Взаємодія НКО з соціальними підприємцями (адміністрування проектів), НКО як Вирішувач проблем, Основи соціального інвеcтування для НКО, Взаємодія з іншими НКО (в межах проекту, коаліції, асоціації і т.і.) -
Компонент 3: “Розумна Влада”
Це спеціальний модуль для представників інституцій державної влади та/чи органу місцевого самоврядування. Ініціатива “Розумна Взаємодія” передбачає низку переваг із залучення мешканців, організації та впровадження ефективних сервісів та підходів в соціальній та економічній сферах.Базове навчання передбачає наступні теми: Створення власних тематичних Сфер/Шарів інформації на мапі, Взаємодія ОМС/адміністрації з Мисливцями за проблемами, ОМС/адміністрація як Вирішувач проблем, Основи спів-фінансування з різних джерел, Адаптація діючих процедур ОМС/адміністрацій до Розумної Взаємодії, Взаємодія з іншими громадами (ОТГ. Спільні інтереси громад і т.і.) -
Компонент 4: “Розумний Донор”
Це спеціальний модуль для представників міжнародних та місцевих донорів, що є юридичними особами, а також для представників бізнесу. Розумна Взаємодія дозволяє отримати необхідну прозорість та обґрунтування для прийняття рішень, здійснення напряму фінансування та/або об’єднання ресурсів для спів-фінансування.
Посилання для реєстрації на навчання https://edu.gurtom.mobi/