коментарі

Маневичі - чарівне невелике містечко на північному сході Волині. Маневицький сайт створено для викладення інформації про Маневичі та всього повязаного з Маневичами, погода в Маневичах, новини в смт Маневичі. Також розміщується інформація про Маневицький район. Це неофіційний Маневицький сайт і кожен може долучитися до його наповнення цікавими матеріалами. Також запрошуються спонсори, які можуть подати рекламу на Маневицькому сайті для аудиторії з смт Маневичі, Волині, та всього світу.

На Волині вирощують королівську рибу. Фото

Рибгосп, що у селі Оконськ Маневицького району на Волині, – єдиний в області займається вирощуванням королівської риби – форелі.

До того ж подібні підприємства є не в кожній області. Причина – вибагливість цієї риби, якій підходить лише чиста джерельна вода. Якраз така б’є із двох джерел в Оконську.

Ця вода і взимку, і влітку однакової температури – 8 з половиною градусів. Хоча коли дуже холодна зима або дуже жарке літо, як цього року, то температура води відповідно опускається до +5 градусів або піднімається до 15 градусів. Такий температурний діапазон якраз оптимальний для вирощування форелі. За таких умов вона найкраще засвоює корм і розмножується, каже завідувач дільниці «Оконськ» ВАТ «Волиньрибгосп»

На території господарства є 12 ставків, вода до яких від джерел подається через труби. У водоймах працюють аератори, щоб вода краще збагачувалася киснем. Адже форель – риба вибаглива до кисню: при його нестачі може загинути.

У кожному ставку живе риба певного віку: є нагульні ставки, водойми з товарною рибою, з матками тощо.

«Наше господарство повносистемне. Тобто займається вирощуванням форелі від ікри до плідників», – каже Шандрук.

Він розповів, що господарство було організоване у 1963 році. Тоді з Естонії і Чехословаччини завезли по 100 тисяч заплідненої ікри райдужної форелі на стадії вічка, тобто в ікрі вже був ембріон. «Через декілька років ми мали свій маточний матеріал, самі відбирали ікру», – згадує спеціаліст.

На сьогодні підприємство вирощує декілька видів форелі: камлоопс, норвезьку райдужну і американську.

Підприємство продає переважно товарну рибу. Але є випадки, каже В’ячеслав Шандрук, коли хтось хоче спробувати розвести форель, то купують і посадковий матеріал.

Оптова реалізація йде на всю Україну.

На місці продають форель по 50 гривень за кілограм.

http://www.volynnews.com/news/volyn/18072

  • http://stvizhivka.hmarka.net/ IgorOkCJ

    Прикольно!
    я й незнав що у нас на Волині вирощують форель…!
    :wink:


Мы рекомендуем купить путевку в санаторий беларусь г. сочи, узнайте подробности.