коментарі

Маневичі - чарівне невелике містечко на північному сході Волині. Маневицький сайт створено для викладення інформації про Маневичі та всього повязаного з Маневичами, погода в Маневичах, новини в смт Маневичі. Також розміщується інформація про Маневицький район. Це неофіційний Маневицький сайт і кожен може долучитися до його наповнення цікавими матеріалами. Також запрошуються спонсори, які можуть подати рекламу на Маневицькому сайті для аудиторії з смт Маневичі, Волині, та всього світу.

Маневицький завод налагодив випуск торфобрикетів з добавкою тирси

ЛУЦЬК, 19 листопада. /Зіновій Жижара – УКРІНФОРМ/. Відходи місцевих деревообробних виробництв, які досі вивозилися на звалища, пустив у діло колектив Маневицького торфобрикетного заводу, що на Волині. Тут уперше в торфодобувній галузі налагоджено випуск торфобрикетів з добавкою тирси, що помітно знизило вартісь і поліпшило якість цього виду твердого палива, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Як розповів директор цього державного підриємства Володимир Щербачук, щоб випустити тонну брикетів потрібно дві тонни торфу. Його добування з кожним роком дорожчає. Адже потрібно розробляти нові поклади там, де практично всюди росте ліс. Щороку підприємству на освоєння нових родовищ держава виділяє не менше 2-ох мільйонів гривень. А тим часом в тому ж Маневицькому районі працює 4 лісгоспи, чимало приватних деревообробних підприємств. Вони усі свої деревні відходи, в тому числі і тирсу, вивозять на сміттєзвалища. От ми й вирішили добавляти цю тирсу в брикети.

За новою технологією в брикети можна добавляти до 30 відсотків тирси. На заводі в експериментальному порядку почали додавати лише 10 відсотків таких відходів. Нові торфобрикети за своїми якостями перевершують звичні. Зменшується відсоток золи, підвищується їх міцність, що важливо для транспортування. Знизилася і собівартість продукції.

І на цьому досягненні ми не маємо наміру зупинятись, говорить Володимир Щербачук. Нині колектив готується до впровадження у виробництво чергової новинки – випуск торфяних пілетів і пілетів з відходів тої ж деревини. Керівництво “Укрторфу” пообіцяло виділити півтора мільйона гривень на придбання лінії з виробництва пілетів. Якщо слова буде дотримано, то уже наступного року нове виробництво запрацює.

Маневицький торфобикетний завод, що діє з 1970 року, є одним з провідних підприємств такої галузі в Україні. Йому та іншому тутешньому підприємству – торфозаводу “Сойне” належить 55 відсотків продукції з усіх торфобрикетів, що випускаються в Україні. Волинські торфобрикети постачаються майже у половину областей України і навіть в АР Крим. Уперше близько двох відсотків продукції почали експортувати у сусідню Польщу.

Рекламка: якщо вам потрібна допомога з похмілля, то спробуйте медичний препарат Алко-сорб від фірми Орісіл-Фарм http://orisilpharm.com

 • rulon

  а чи суттэво зміниться ціна на продукт, при значному зниженні собівартості виробництва брикетів.Тирсу ж їм “на шару” підганяють.

 • http://manevychi.ipsys.net Romek

  …не вірю в зниження ціни :-D …не в Маневичах.

 • rulon

  й навіщо тоді гордитися зниженням собівартості (при значному зниженні тепловіддачі),коли ціна залишиться старою–вигін по-маневицьки!!
  а недавно до четвертні газ підвели (в волині написано) стаття називається ” І в Маневичах вже є газ”- дві такі резонансні події у маленькому містечку тільки 1+1 не вистачає.

 • http://instrymentu.com.ua/ Максим

  Статтю про газ закинув, дякую за інфо

 • olena-online

  спасибі за цікаву інформацію

 • IgorOkCJ

  Такою ж діяльністю займаються і в Старій Вижівці!!! Почали будувати нову будівлю для цього, на околиці Старої Вижівки!!!

 • truzyb

  Цікаво подивитись на тих Поляків і з якого переляку вони купують цей смердючий продукт!!! Хтось говорить неправду!Допуски на біо паливо(до яких відносяться і брикети з торфу)є досить сурові!!! Такщо не ля-ля!! (близько двох відсотків продукції почали експортувати у сусідню Польщу)

 • http://instrymentu.com.ua/ Максим

  Пошукавши трохи в неті, можна знайти інформацію про використання торфобрикетів в Польщі, Швеції, Литві, Латвії. Ці країни завозять торфобрикет з України і Білорусії. Польська компанія http://www.rafako.com.pl робить котли, які використовують торфобрикет. І, не знаю чи правда, ця фірма десь в Польщі зробила установку на електростанції з використанням торфобрикету.
  Білоруси тут пишуть про експорт торфобрикету http://www.osy.hh-technology.com