коментарі

Маневичі - чарівне невелике містечко на північному сході Волині. Маневицький сайт створено для викладення інформації про Маневичі та всього повязаного з Маневичами, погода в Маневичах, новини в смт Маневичі. Також розміщується інформація про Маневицький район. Це неофіційний Маневицький сайт і кожен може долучитися до його наповнення цікавими матеріалами. Також запрошуються спонсори, які можуть подати рекламу на Маневицькому сайті для аудиторії з смт Маневичі, Волині, та всього світу.

Бюро правової допомоги - можливість реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу за місцем проживання

З метою забезпечення та розширення доступу до якісної безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, відповідно до Плану заходів з реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвитку системи надання безоплатної правової допомоги, із 1 вересня 2016 року в Україні буде відкрито понад 400 бюро правової допомоги у структурі місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у районах та містах обласного значення у всіх регіонах України.

У Волинській області бюро будуть працювати у місті Горохові (вул. Шевченка, 25), селищі Іваничі (вул. Банківська, 6), місті Камені-Каширському (вул. Шевченка, 8), місті Ківерці (вул. Грушевського, 23), селищі Локачах (вул. 1-го Травня, 1), Любешові (вул. Незалежності, 76), місті Любомлі (вул. Богдана Хмельницького, 12), селищі Маневичі (вул. Комарова, 32), місті Нововолинську (вул. Винниченка, 14), селищі Ратному (вул. Каштанова, 24), місті Рожищах (вул. Незалежності, 60), селищі Старій Вижівці (вул. Незалежності, 52), селищі Турійську (вул. Луцька, 23) та селищі Шацьку (вул. Перемоги, 1 б).

За своїм статусом бюро правової допомоги не є окремими новоствореними установами і не потребують додаткових витрат на адміністрування. Вони є структурними підрозділами 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що вже функціонують. У цьому зв’язку їх мережа є гнучкою і може оперативно коригуватися з відповідним перерозподілом ресурсів у залежності від потреб територіальних громад.

Повне ресурсне забезпечення бюро здійснюється за рахунок частини ресурсів зекономлених в результаті ліквідації управлінь юстиції районного та міського рівня без необхідності виділення додаткових ресурсів з державного бюджету.

Основними завданнями бюро є:

– активне правопросвітництво на рівні кожної територіальної громади, роз’яснення положень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги та порядок отримання такої допомоги. Надання правових консультацій та роз’яснень з правових питань;

– точка доступу до електронних сервісів Мін’юсту (в подальшому – всіх державних електронних сервісів);

– розгляд звернень осіб про надання безоплатної первинної правової допомоги. Складання скарг, заяв та інших документів правового характеру;

– прийом звернень щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги, допомога у складанні таких звернень;

– здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та/або складання документів процесуального характеру.

У кожному бюро працюватиме 2-3 працівники-юристи, які надаватимуть послуги громадянам. Крім того, у кожному центрі буде 3 робочі станції для користування клієнтами: одна для генерації ЕЦП (електронного цифрового підпису) та дві для доступу до електронних сервісів Мін’юсту.

Бюро правової допомоги стануть мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.

Діяльність бюро правової допомоги буде спрямована на декілька цілей:

  1. підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості та малих міст;
  2. сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;
  3. зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах;
  4. зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;
  5. посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;
  6. сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування;
  7. оперативна синхронна комунікація змісту реформ, які проводяться Урядом у сфері освіти, охорони здоров’я, соціальній та інших сферах, на рівень територіальних громад;
  8. запобігання побутовій корупції на базовому рівні.